Tai, kas aktualu kiekvienam verslininkui

buhalterija

Verslininkus domina daug dalykų. Jei niekuo nesidomėsi, tai vargiai įkursi įmonę, tiesa? Pigios buhalterinės paslaugos – viena iš aktualių temų.

Žinote, būna tokių paslaugų ar daiktų, apie kuriuos sakoma „pagalvosiu“, „gal kitą kartą“, „lyg ir nieko“ ir pan. O štai buhalterijai netinka nei viena iš šių frazių. Nes tai yra kategorija „būtinai“. Ne „gal“, o „tikrai taip“, „privaloma“. Kalbant paprasčiau, yra įstatymai ir yra buhalterija, jais paremta. Įstatymų laikytis reikia? Reikia. Buhalteriją tvarkyti reikia? Reikia? Kai viskas sąžiningai, tai ir įmonė skaidri, ir šalis gražesnė. Todėl ir straipsnio pavadinime yra žodžiai „kiekvienam verslininkui“ – juk kiekvienas gali prisidėti prie sąžiningos ekonomikos.

Būtų malonu, jeigu šimtas procentų įmonių veiklą vykdytų visapusiškai sąžiningai. Deja, vis dar egzistuoja ekonominio šešėlio sąvoka, reiškianti, kad kol kas ne viskas gerai. Bet tikėkimės, kad laikui bėgant sąžiningumo bus tik daugiau. Na, o sąžiningi verslo pasaulio atstovai neabejotinai domisi buhalterinėmis paslaugomis. Dėmesį traukia ir pigios, ir brangesnės, ir skambiai apibūdintos, ir santūresnės. O esmė – tikslumas. Ne devyniasdešimt penkių ar devyniasdešimt devynių, o šimto procentų.

Tai, kas svarbu kiekvienam verslininkui: pelnas, plėtra, partnerių paieška, klientų lūkesčiai… Čia išvardyta nebūtinai iš eilės (kiekvienas nusistato savus prioritetus ir pateiktų skirtingą seką). O ko trūksta? Žodžio „buhalterija“. Nes pigios buhalterinės paslaugos (ir netgi brangios) rūpi bet kurios įmonės savininkui. Bent jau idealiu atveju, kur verslas moka mokesčius be išsisukinėjimų.

Nors labiau akcentavome patį poreikį ir leidome suprasti apie pigumą, internete gana dažnai akcentuojamas kitas punktas – patirtis. Kaip jūs manote – patirtis buhalterijoje lemia daug ar mažai? Pavyzdžiui, keliolika metų dirbant buhalterinį darbą – ar tai svarus privalumas? Turbūt vieno atsakymo nesurasime, nes:

1) kiek žmonių, tiek nuomonių;

2) viskas priklauso nuo konkretaus žmogaus;

3) kartais talentas laimi prieš patirtį.

Be abejonės, buhalteriai suteikia įmonei naudos. Apie tai, kad paslaugos vienaip ar kitaip naudingos, pabrėžiama ne kartą. Verta pasakyti, kad ne tik naudingos, bet ir reikalingos. Nes, kaip minėta, be buhalterijos versle niekaip. Tai susiję ir su sąžiningumu, ir su sklandžia veikla.

Related posts

Leave a Comment