Skolinimasis jau nuo seno yra tapęs visiems įprastu reiškiniu. Pradžioje žmonės vienas iš kito skolindavosi natūrinius daiktus, vėliau tokio pat tipo skolinimo paslaugas ėmė teikti didesni (ne pavieniai) skolintojai. Dar vėliau, suklestėjus visuomenei ir išaugus pinigų svarbai, imta skolintis nebe daiktus, bet pinigus, mat jie kur kas vertingesni nei pavieniai daiktai. Taip atsirado ir lombardai, mainais už įvairius daiktus siūlantys pinigus bei suteikiantys galimybę įkeistus daiktus atgauti vėliau. Tačiau pagrinde skolinimo funkciją šiais laikais atlieka bankai bei kitos smulkios finansinės institucijos, kurių pagrindinė veiklos sritis yra greitos paskolos. Vis tik ne visos jos vienodos, o kai kurios siekia nepelnytai pralobti vartotojų sąskaita. Taigi, ko derėtų saugotis imant greitąsias paskolas?

Pirmasis dalykas, į kurį atkreipti dėmesį skolinantis yra tiesiog būtina – greitos paskolos palūkanų norma. Savaime suprantama, kad imant ilgalaikę paskolą iš banko, paskolos palūkanos bus gerokai mažesnės nei kalbant apie greituosius kreditus, tačiau šiuo atveju tenka mokėti už operatyvumą. Vis tik tai anaiptol nereiškia, kad visos greitąsias paskolas ar kreditus teikiančios finansinės institucijos taiko vienodas palūkanų normas. Kiekviena iš jų yra patvirtinusi tiek ir skirtingas paskolų teikimo sąlygas, tiek ir palūkanų normas, todėl derėtų ieškoti tos, kurios pasiūlymas yra visokeriopai geriausias. Tad reikėtų išanalizuoti bent penkių skirtingų kreditus išduodančių įmonių pasiūlymus ir tik tada priimti sprendimą – taip galima sutaupyti išties nemažus pinigus. Tai ypač liečia populiariąsias kreditų bendroves, kurios savo geru vardu kartais be reikalo išpučia palūkanų normą.

Tačiau kur kas labiau reikėtų saugotis nedidelių ir mažai žinomų kreditų teikėjų, mat tai gali būti vienas iš pinigų išviliojimo būdų. Imant paskolą (nepriklausomai nuo jos dydžio), teikėjui vis tiek reikia pateikti besiskolinančio asmens kodą. Jį pateikiant patikimai bendrovei bijoti tikrai nereikėtų – tokios bendrovės atitinka visus asmeninių duomenų reglamentus. Tačiau nedidelės, abejotinos reputacijos kompanijos, traukiančios vartotojų akį neįtikėtinai geromis sąlygomis, gali perduoti asmens duomenis trečiosioms šalims bei taip pabloginti ne tik besiskolinančiojo reputaciją, bet ir kredito istoriją. Tad jei greitos paskolos ir yra reikalingos, dėl jų reikėtų kreiptis į patikimas kreditų bendroves.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *