Mikropluoštas yra sintetinis pluoštas su labai plonais plaušeliais, kurie gaminami taip lyg atrodytų zomša ar oda, tad pati medžiaga tampa labai patraukli sofoms. Taip pat mikropluoštas labai tinka baldų gamybai, nes ši medžiaga yra atspari vandeniui. Nors baldų gamintojai ir pardavėjai jus įtikinės, kad medžiaga atspari dėmėms ir nešvarumams, tai nėra tiesa. Kiekvienas, kuris namie turi šunį ir kokį baldą iš mikropluošto jums tai paliudys – arba užteks ir tiesioginių įrodymų – augintinio seilių ant baldų.
Mikropluošto baldų valymas atrodo sunkus pirmiausia todėl, kad sofų negalima valyti su muilu ir vandeniu. Tokiu būdu tik paliksite vandens žymes ant minkštųjų baldų ir galiausiai sofos taps dar blogesnės būklės nei prieš valymą. Tad, ką daryti, kad to išvengtumėme?
1) Įvertinkite savo mikropluoštą
Prieš pradėdami valyti, turite pasitikrinti, koks medžiagos tipas, iš kurio padaryta jūsų sofa. Žymės ieškokite kažkur ant baldo, turėtumėte išvysti tam tikrą raidę:
“W” reiškia, kad galima naudoti vandens pagrindo valiklį
“S” reiškia, kad galima naudoti tirpiklio pagrindo valiklį
“S-W” reiškia, kad galite naudoti arba vieną, arba kitą minėtą priemonę
“X” reiškia, kad baldą galima tik siurbti (valikliai netinkami)
Jeigu jūsų sofa turi W žymę, toliau galite nebeskaityti – galite valyti įvairiais valikliais, netgi vandeniu ir muilu. Deja, daugelis baldų turi S žymę arba išvis nėra pažymėti – tokiu atveju rekomenduojame skaityti toliau, kad išvengtumėte valymo klaidų.
2) Pradėkite valymą
Dabar turbūt mąstote, koks tirpiklio pagrindo valiklis čia tiktų. Mikropluoštas yra kurtas poliesterio pagrindu, tad dauguma valiklių, skirtų poliesteriui tiks ir mikropluošto baldams. Pavyzdžiui, spiritinis alkoholis. Įpilkite pastarojo į purkštuvą ir išpurškite sofą. Naudokite švarią šluostę ir kiek patrinkite ja dėmes.
3) Po valymo
Po mikropluošto baldų valymo daugelis žmonių skundžiasi tuo, kad atrodo, jog palietus sofą medžiaga sukietėjo. Laimei, yra paprastas sprendimas – mikropluoštą reikėtų švelniai pavalyti švariu, minkštu šepetėliu šveitimui arba kempinėle su šiurkščiąja jos puse. Tokiu būdu sofa vėl bus minkšta ir maloni prisilietimams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *