dantistai

Protinio danties rovimas odontologams puikiai pažįstamas. Tačiau pacientui, išgirdusiam, kad reikia tokį dantį rauti, gali kilti daug klausimų. Kada ir kodėl procedūra reikalinga?

Skaitydami apie protinius dantis galite rasti ir kitokį jų pavadinimą – tretieji krūminiai. Jie dygsta ne visiems žmonėms. Bet jeigu dygsta, tai paprastai jau sulaukus pilnametystės ir vėliau – apie dvidešimtuosius metus.

Kada ir kodėl raunami protiniai dantys?

Protinio danties rovimas gali būti reikalingas dėl įvairių priežasčių.

  • Pirmoji ir labai svarbi priežastis – palanki terpė uždegimui. Jeigu protinis dantis prasikala ne iki galo, jis yra dengiamas dantenų, tad tikėtinas minkštųjų audinių uždegimas. Tuomet juntamas skausmas, matyti paburkimas. Kartais ima tinti, kyla temperatūra. Jei šie simptomai nuslopo, vis tiek reikėtų nuvykti pas odontologą, nes neaišku, kada vėl gali pasireikšti.
  • Kadangi protinių dantų valymas gali būti nelengvas (sunku normaliai pasiekti šepetėliu), kaupiasi apnašos. O tai palanki terpė ne tik šių dantų ėduoniui – gali gesti ir gretimi dantys.
  • Taip pat kreivai išdygęs protinis dantis gali pažeisti žandą.
  • Rovimas gali būti reikalingas ir ortodontiniais – kitų dantų tiesinimo – tikslais.
  • Dar vienas atvejis – periodontitas. Panašiai kaip ir ėduonies atveju, susirgus periodontitu gali tekti rauti protinius dantis dėl efektyvesnės higienos ir saugant kitus dantis nuo gedimo.

Individualios rekomendacijos

Apskritai paprasta rovimo procedūra vyksta nuskausminus ir jos metu pacientas nieko blogo nejaučia. Tačiau kalbant apie protinius dantis situaciją nusakyti sudėtingiau. Šio tipo rovimas sudėtingesnis, o konkrečius veiksmus lemia individualūs dalykai. Todėl nėra vieno atsakymo į klausimus, kiek laiko trunka, kiek laiko po procedūros gali skaudėti ar pan.

Dėsninga: kuo lengvesnis rovimas, tuo lengviau ir po jo. Svarbu nenumoti ranka į odontologo nurodymus, kaip elgtis, ką valgyti ar gerti, o ko ne.

Gydytojai nebando pagražinti situacijos. Bet lygiai taip pat pravartu suprasti, jog ne kiekvienas atvejis sudėtingas. Tuo labiau pabrėžtina, kad nuomonės dėl šalinimo įvairios. Jei nejaučiate jokio diskomforto ir nėra jokios grėsmės nei protiniam, nei kitiems dantims, specialistas tikriausiai nusišypsos ir pasakys: „O kam rauti, jei viskas gerai?“

Taigi, priežasčių, kodėl gali tekti šalinti protinį dantį, yra įvairių, bet pats išdygimo faktas dar nereiškia, kad procedūra bus reikalinga. Kruopščiai dirbantys specialistai pirmiausia įvertina būklę, ir jei tikrai reikia rauti, tai atlieka labai atidžiai, stengdamiesi, kad pacientui būtų kuo mažiau diskomforto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *