porai

Poruose vitaminas K, daro didelę įtaką kaulų sveikatai ir kraujotakos reguliavimui, juose gausu A, C, E, K vitaminų. Taip pat gausu mineralų, tokių kaip karotinas, geležis ir folatai. Poras apima aliciną, organosulfido junginius, kuris virškinant gamina sulfeno rūgštį. Alicinas slopina cholesterolio gamybą kepenyse ir padeda sumažinti kraujo spaudimą. Poras geras folio šaltinis. Dėl šios priežasties jis turėtų būti naudojamas žiemą, ypač nėštumo metu. Porą galite naudoti savo patiekaluose, sriubose, salotose ir netgi pyraguose, o žiemą jie efektyviai  stiprina imunitetą.

Porai saugo širdies sveikatą

Porai turi mineralų ir vitaminų,  kurie yra labai svarbūs širdies sveikatai, atlieka ypač svarbų vaidmenį saugant  kraują ir kraujagyslių  veiklą, netiesiogiai prisideda prie nenuilstamo širdies darbo. Jie gali sumažinti širdies  ir kraujagyslių ligų, tokių kaip vainikinių arterijų ir aterosklerozės riziką.

Porai reguliuoja žarnyno veiklą

Porų mažo kaloringumo pluoštinė struktūra suteikia ilgalaikį tvirtumą ir reguliuoja žarnyno judesius. Jame esantis inulinas yra prebiotinis. Prebiotikai sumažina nutukimą ir svorio padidėjimo riziką palaikydami žarnyno floros tvarką ir įvairovę.

Porų sodinimas

Porų sėklos sėjamos 1-2cm. gylyje padrikai arba eilutėmis į durpių substrato pripildytas daigyklas ar kitas talpyklas. Į pastovią sodinimo vietą daigai perkialiami antroje gegužės pusėje. Atstumas tarp eilių 30cm, o tarp augalų 15cm. Žemėje esanti porų dalis vertingiausia, todėl daigai į dirvą turi būti sodinami gana giliai, t.y., visa baltoji dalis turi būti žemėje. Prieš pasodinant rekomenduojama šiek tiek patrumpinti laiškus ir šaknis, kad geriau prigytų. Be to porus reikėtų papildomai apkaupti, tuomet užauga ilgesnė baltoji poro dalis. Šiltame klimate porus galima užauginti ir nesodinant  daigų, pasėkite porus tiesiai į lysvę birželio pabaigoje, tada iki žiemos jauni augalai spės sustiprėti. Spalį apkaupkite juos ir uždenkite. Žinoma derlių jūs galėsite nuimti tik kitais metais. Taip pat porus į atvirą gruntą galima sėti spalį, o tada lysvę mulčiuoti durpėmis. Daigų laukite kitą pavasarį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *