
Prisipažinsiu – LEGO man niekada nebuvo tiesiog dar vienas žaislas. Nuo vaikystės iki šių dienų jis turi kažkokią keistą galią priversti mane sustoti, pamiršti rūpesčius ir tiesiog kurti. Įdomiausia, kad lygiai taip pat šiandien elgiasi mano vaikai. Ir, žinote ką? Jie netgi lipdo tas pačias klasikines figūrėles, kaip ir aš prieš keliasdešimt metų. Tai man sukėlė klausimą – kodėl LEGO vis dar toks populiarus, nors aplink tiek daug visokių išmaniųjų žaislų, žaidimų ir ekranų?
Kodėl LEGO neatsibosta nei vaikams, nei suaugusiems
Pradėkime nuo to, kad LEGO paprastas. Plytelės, blokeliai, ratukai – rodos, nieko ypatingo. Bet kai imi dėlioti, staiga supranti, kad ribų čia beveik nėra. LEGO leidžia statyti viską – nuo paprastos lėktuvo sparno imitacijos iki ištisų miestų ar technologiškai sudėtingų mechanizmų. Ir dar geriau – jis vienija skirtingas kartas. Mano mažasis sūnus lipdo su manimi, o aš prisimenu, kaip tą patį dariau su savo tėčiu.
Be to, LEGO sugeba prisitaikyti prie laikmečio. Šiandien rasi ne tik klasikinius rinkinius, bet ir įvairias temines serijas – nuo filmų herojų iki techninių modelių, kurie net juda. Tokie dalykai visada sužadina smalsumą ir neleidžia žaislui nugulti stalčiuje ilgesniam laikui.
Kaip mane įtraukė LEGO akcijos ir nuolaidos parduotuvėse
Kalbant apie kainą – taip, LEGO nėra pigiausias žaislas lentynoje. Ir būtent todėl, pamatęs užrašą „LEGO akcija“, visada sustoju bent pažiūrėti, ką siūlo. Juk kartais už mažesnę kainą galima pagauti tokį rinkinį, kurio seniai norėjai, bet vis atidėliojai. Nuolaidos parduotuvėse dažnai tampa ta paskata, kai galiausiai pasakau sau: „Gerai, šį kartą tikrai nusipirksiu.“
Negaliu nepastebėti, kad akcijos žaislams dažnai apima ir LEGO rinkinius. Tai tampa puikiu pretekstu papildyti kolekciją ar pradžiuginti vaikus be sąžinės graužaties dėl išlaidų. Kartais net pagaunu save stebint specialius pasiūlymus ar laukiančiam išpardavimų – atrodo, kad LEGO pirkiniai tampa ne tik žaidimu, bet ir tam tikru sportu.
Ką išmokau iš LEGO ir kodėl noriu tuo pasidalinti
Dabar suprantu, kad LEGO nėra tik apie statybą. Jis moko kantrybės, kūrybiškumo ir bendradarbiavimo. Kiek kartų su vaikais teko išardyti pusiau pabaigtą modelį, nes kažką neteisingai sudėjome? Kiek kartų iš naujo pradėjome, mokydamiesi neprarasti noro siekti rezultato? Tokios pamokos nepraeina veltui – jos pereina į gyvenimą, darbus, santykius.
Ir žinote, koks dar vienas pliusas? LEGO sujungia šeimą. Kai visi kartu sėdime prie stalo, dėliojame, kalbamės ir juokiamės – jaučiu, kad tai tikrasis žaislų karalius. O jei dar spėju rasti LEGO akcija pažymėtą rinkinį su gera nuolaida parduotuvėse, diena būna kaip reikiant pavykusi.
Ir visai nesvarbu, kad po poros dienų lipdome jau ne pagal instrukciją, o kažką visiškai neaiškaus – pavyzdžiui, „drakono roboto“ su šešiais ratais ir raketomis vietoje sparnų. Bent jau niekas negali pasakyti, kad trūksta fantazijos.