akumuliacinės talposAkumuliatorius – tai prietaisas, skirtas energijos kaupimui. Vienas galimų naudingų tokio prietaiso panaudojimo variantų yra šiluminės arba akumuliacinės talpos. Jos yra naudojamos įrengiant patalpų šildymo sistemas ir montuojamos su šildymo katilais ar kitais šilumos šaltiniais. Naudojant tokias talpas, įkaitęs katilas šilumos energijos perteklių perduoda akumuliacinei talpai, kurioje ši energija kurį laiką saugoma. O kai vėl prireikia tos šilumos, energija iš akumuliacinės talpos atiduodama atgal į šildymo sistemą. Taip užtikrinamas pastovus ir optimalus šildymo sistemos darbas, o svarbiausia – suvartojama mažiau kuro.

Įsirengiant namus, vienas iš gyvybiškai svarbiausių elementų – jų šildymo sistema. Kad šiuolaikinė patalpų šildymo sistema veiktų efektyviai, tikslinga panaudoti akumuliacinę talpą. Su tokia talpa šildymo katilas dirbs palaikydamas pastovų degimo procesą ir taip bus užtikrintas maksimalus visos sistemos naudingumo koeficientas. Tokioje sistemoje kuras sudegs iki galo ir nesusidarys suodžiai. Dėl to katilas ir kaminas tarnaus daug ilgiau. Be to, sutaupysite kuro ir savo laiko, nes akumuliacinės talpos dėka sumažės pakūrimų ir katilo krovimų skaičius, kadangi, katilui baigiant kūrentis, vėstančios patalpos bus pradėtos šildyti talpoje sukaupta pertekline energija. Taip pat didelis privalumas tas, kad, naudojant akumuliacinę talpą sumažinamas patalpų temperatūros svyravimas. Perteklinė šiluma yra kaupiama akumuliacinėje talpoje, o ne tiesiog pasklinda patalpose, tad ji nepasišalina greitai per langus, pertvaras ar stogą.

Akumuliacinės talpos gali būti kelių rūšių: pratekančios, nepratekančios, su papildomu šilumokaičiu, su vieta elektriniam tenui įstatyti, su papildomu rezervuaru buitiniam vandeniui pašildyti ir kt. Renkantis akumuliacinę talpą būtina tiksliai žinoti talpos naudojimo sąlygas ir savo poreikius. Pavyzdžiui, kokio galingumo šildymo katilą naudosite ir kiek kartų per dieną planuojate jį kūrenti. Pagal tai bus apskaičiuojamas akumuliacinės talpos dydis. Jeigu norite kūrti mažiau kartų, tada, suprantama, šiluminis katilas bus galingesnis, o akumuliacinė talpa turės būti didesnio tūrio.

Tačiau kartu būtina įvertinti ir šildomų patalpų plotą, nes pasirinkus per didelę talpą, gali kilti problemų norint įkaitinti talpą iki reikiamos temperatūros. Be to, būtina įvertinti katilinės dydį ir akumuliacinei talpai skiriamą plotą bei angos, pro kurią bus įnešama akumuliacinė talpa, išmatavimus ir, suprantama, savo numatomas skirti investicijas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *