Anksčiau buvo įprasta, kad visus muzikos instrumentus būsimi ir esami muzikantai pirkdavo atvykę tiesiai į specialią parduotuvę. Joje viską apžiūrėdavo, palaikydavo norimą instrumentą rankose ir tada nuspręsdavo ar jį pirks. Viskas keičiasi ir tai kuo puikiausiai įrodo el. parduotuvės. Muzikos instrumentus dabar muzikantai dažniausiai užsako internetu, nes vis dėlto – ten viską įsigyti galima mažesnėmis kainomis, o ir pasirinkimas yra gerokai didesnis. Problema, kuomet apžiūra vyksta virtualiai, išsprendžiama tuo, jog įsigytas instrumentas gali būti grąžinamas atgal, jeigu nepatiko. Tad, jeigu jums reikalinga elektrinė gitara ar kažkoks kitas muzikos instrumentas, tai jokiu būdu nebijokite jo pirkti internetu – tai saugu ir patikima.
Tiesa, kalbant apie saugumą ir patikimumą, reikia akcentuoti, kad šie du privalumai garantuojami ne visur. Populiariausios muzikos prekių internetinės parduotuvės visa tai užtikrina, tačiau to tikėtis nevalia dairantis į privačių asmenų pasiūlymus. Kalba eina apie fizinius asmenis, kurie pardavinėja nenaudojamus daiktus. Jeigu ketinate pirkti naudotą gitarą iš antrų rankų, tuomet jokios saugumo ir patikimumo tikėtis nereikėtų. Naudotos gitaros nėra tokios kokybiškos kaip naujos. Geriausia būtų susidaryti geriausiai vertinamų internetinių parduotuvių sąrašą ir ten ieškoti norimo instrumento.
Pabrėžtina, kad gitaromis prekiauja ne tik specializuotos, bet ir įvairiomis prekėmis prekiaujančios el. parduotuvės. Jose irgi rasite elektrines bei kitų rūšių gitaras. Tačiau atkreipkite dėmesį pasirinkimą – specializuotos el. parduotuvės gali pasiūlyti platesnį asortimentą ir geresnes kainas, tad rinktis atsitiktai tikrai neverta. Kaip bebūtų, elektrinės gitaros bei kiti muzikos instrumentai turi būti perkami vadovaujantis gana paprastomis taisyklėmis.
Jeigu pirksite gitarą nepatikrinę ar pardavėjas sukčius, tuomet rizikuosite netekti pinigų. Yra atveju, kuomet bandoma pirkti muzikos instrumentus aklai – radus pasiūlymą ir sumokant pinigus per banką. Galiausiai prieinama prie to, kad po pavedimo nesulaukiama jokio instrumento. Pirkėjas pradeda domėtis pardavėju ir pamato, kad internete yra daug nusiskundimų apie tą pardavėją. Pinigų netekimo jis būtų išvengęs, jeigu laiku būtų patikrinęs atsiliepimus. Tad, svarbiausia taisyklė perkant muzikos instrumentus internetu – ieškoti atsiliepimų apie pardavėją.
Ne ką mažiau svarbu tai, kad elektroninėje erdvėje yra kitų vietų, kur galima įsigyti muzikos instrumentus. Lietuvoje yra vos kelios pagrindinės muzikos prekių el. parduotuvės, tačiau vartotojams prieinama daug daugiau vietų. Jūs galite pirkti gitaras iš užsienio. Aišku, ar bus verta dairytis į tokius pardavėjus – būtina pasidomėti iš anksto.
Užsienietiškos el. parduotuvės pasižymi tuo, kad jos nuo Lietuvos nutolusios gana smarkiai. Tai reiškia, kad pristatymo atveju, tikrai nepakaks vienos ar dviejų dienų. Jums teks laukti gerokai ilgiau. Visų pirma, jeigu ketinate gitarą užsisakyti iš ne Europos Sąjungoje veikiančios el. parduotuvės, tuomet tikėtina, kad viskas užturks dar ilgiau. Supraskite, tarptautiniai pavedimai nebūna tokie greiti kaip vietiniai arba SEPA. Tad, jeigu nuspręsite pirkti elektrinę gitarą iš užsienio el. parduotuvės, tuomet bent jau pasidomėkite kurioje šalyje ji veikia.
Nepamirškite, kad iš lietuviškų el. parduotuvių muzikos instrumentus naudinga pirkti ir dėl to, kad pristatymo mokesčiai yra mažesni. Užsienyje jie yra žymiai didesni.