Apšvietimas – tai interjero dalis, kuri, nors ir pirmoji nekrenta į akis, tačiau daro labai didelę įtaką gyventojų savijautai ir bendram stiliaus išlaikymui. Tinkamai atrinktų šviestuvų dėka galima sukurti norimą atmosferą, vizualiai didinti / mažinti erdves ar aplinką papildyti originaliomis detalėmis. Viskas priklauso nuo to, kokį šviestuvą pasirinksite. Svarbu sugebėti pažvelgti plačiau ir pamiršti klišinius, klasikinius variantus, kuriuos galima sutikti kone kiekvienuose namuose – juk savo interjero dizaino taisykles turite diktuoti patys. Bene geriausias apšvietimo įrenginių tipas, su kuriuo galima improvizuoti daugiausiai – lubiniai šviestuvai. Kokių originalių sprendimų galima iš jų tikėtis?

Forma

Skirtingai nei sietynai, įleidžiami ar sieniniai šviesos įrenginiai, lubiniai šviestuvai gali būti įvairiausių formų ir stilių. Nuo akį traukiančių ir susidomėjimą keliančių geometrinių figūrų iki kasdienybėje sutinkamų daiktų imitacijų – viskas įmanoma, jei tik turite lakią vaizduotę. Būtent todėl be lubinių šviestuvų neapsieinama ne tik namų interjere, bet ir įvairiose viešose įstaigose ar komerciniuose, pramoniniuose pastatuose. Žinoma, kad šviestuvas būtų ne tik dailus, bet ir neiškristų iš konteksto, būtina jį pritaikyti prie erdvėje vyraujančių detalių. Kaip tai padaryti? Visų pirma, atkreipkite dėmesį į tai, kokios formos apskritai vyrauja patalpoje. Jei visi baldai yra griežtesnių formų ir stengiamasi išlaikyti santūrias, tačiau tvarkingas linijas, lubiniai šviestuvai su kabančiomis lašelių dekoracijomis nebus pats geriausias pasirinkimas. Na, o jei interjeras alsuoja klasika, jame bandoma išlaikyti praeities dvelksmą, puikiai tiks ornamentais puošti, sudėtingesnių konstrukcijų šviestuvai.

Medžiaga

Lubiniai šviestuvai dėkingi tuo, kad gali būti pagaminami iš labai įvairių medžiagų. Įprasta, kad jų gaubtas būtų iš plastiko ar stiklo, tačiau tai tikrai dar ne viskas, ką jums gali pasiūlyti apšvietimo sistemų gamintojai. Šio tipo šviestuvai gali būti puošti ir įvairių metalų motyvais, būti aptraukti medvilne, pagaminti iš betono liejinių ar perdirbto popieriaus. Svarbiausia neapsiriboti įprastus, visiems žinomus sprendimus siūlančiomis šviestuvų parduotuvėmis ir ieškoti internetinių svetainių, kuriose rasite naujausias tendencijas bei platų asortimentą. Jei šiuo metu ieškote originalaus ir kokybiško lubinio šviestuvo, apsilankykite parduotuvėje ir savo namų ar kitų patalpų interjerą kurkite stilingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *