Skalbimo mašinos genda gana retai, tačiau jų taisymas – brangus (ne)malonumas. Svarbiausia, kad daugumą skalbimo mašinų būtų galima ir neremontuoti, jei ne neteisinga eksploatacija. Skalbimo mašinų remontas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau jo galima išvengti, arba bent jau „nukelti“ keliems metams. Kaip? Pateikiame kelis naudingus patarimus.

Atidžiai perskaitykite instrukciją ir raskite optimaliausią programą

Dažnai skalbiame rūbus neteisingai. Pavyzdžiui, neatsižvelgdami į temperatūras. Kam kaitinti vandenį skalbiant skalbinius, kurie turėtų būti skalbiami vėsiame vandenyje? Kam naudoti itin purvinų drabužių skalbimo programą kelioms kojinėms ir iš sporto klubo parneštiems prakaituotiems rūbams? Ši programa skirta molyje išmirkytoms kelnėms ir megztiniams, tad skalbiame neefektyviai.

Šiuolaikinės skalbimo mašinos turi daugybę programų, todėl reikia gerai jas išanalizuoti ir naudoti tik optimalias programas. Nieko tokio, jei tam tikrą rūbą teks plauti su kitu įdėjimu. Juk dauguma išskalbta puikiai.

Svoris – ne pramanas

Daugeliui atrodo, kad ant skalbyklės parašytas svoris – tik reklaminis triukas. Juk niekas skalbinių nesveria! Šiuolaikinės skalbyklės, pasirodo, sveria. Ir ne veltui. Skalbyklės būgnas yra pritaikytas skalbti tam tikrą kiekį skalbinių. Tiksliau pasakius, skalbti jis gali daug daugiau, tačiau išgręžti gali tik tiek, kiek numatyta. Jei skalbinių per daug, gręžimo metu susidaro didelė išcentrinė jėga, kuri gadina būgną, o pati skalbimo mašina ima „vaikščioti“. Kai būgnas perkraunamas kas dieną keletą metų, jo gyvenimo laikas trumpėja. Dėl to reiktų atsargiau su svoriais – nepergrūsti skalbimo mašinos, priešingu atveju skalbimo mašinų remontas bus gana brangus, nes kartais būgno mechanizmo keisti jau nebeapsimoka…

Kalkėtas vanduo

Lietuvoje yra vienas švariausių vandenų visoje Europoje. Tuo galime didžiuotis prieš užsieniečius, tačiau prieš savo skalbimo mašiną nepasididžiuosime. Kita bėda yra ta, kad švarus vanduo teka senais užkalkėjusiais vamzdžiais ir atnešami nepageidaujami nešvarumai iki pat skalbimo mašinos. Kaip kovoti su kalkėmis, geležimi ir kitais vandenyje slypinčiais „baubais“? Vienas iš variantų yra statyti nebrangų keliasdešimt eurų kainuojantį anglies filtrą tiesiai prie vandentiekio įvado. Kitas variantas – nuolatos naudoti vandens minkštiklius ir kitą buitinę chemiją. Reikia gerai pasirinkti, kokia tai bus chemija, nes per daug jos irgi nėra gerai.

Kartais reiktų atlikti maksimalios temperatūros skalbimą be drabužių. Jei įmanoma, pašildyti vandenį iki 90 laipsnių. Tiek pakanka, kad žūtų susikaupę mikroorganizmai ir grybeliai. Tai padaryti rekomenduoja toms skalbimo mašinoms, kurios paprastai skalbia tik 40 laipsnių temperatūros vandenyje. Per laiką mašinoje atsiranda grybelis, gali pradėti sklisti nemalonus kvapas. Pakaitinimas iki 90 laipsnių atlieka savotišką dezinfekciją.

Skalbimo mašinų remontas – per brangi procedūra, tad tinkama priežiūra gali jūsų pagalbininko gyvenimą prailginti keleriais metais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *