Pritrūkote pinigų ir nusprendėte pasinaudoti greitųjų kreditų paslaugomis, tačiau gerai neįvertinote savo finansinių galimybių laiku grąžinti pasiskolintus pinigus? Būtent taip ir susigadinama kredito istorija, kuri gali aptemdyti ateities planus, pavyzdžiui, norint įsigyti būstą ar naują automobilį. Beje, visiškai nesvarbu, kad tokią klaidą padarėte dar būdami studentais ir per daug negalvodami apie ateitį, nes „juoda dėmė“ niekur nedingsta.
Žinoma, savo kredito istoriją galima laikui bėgant pasitaisyti, tačiau net automobiliai išsimokėtinai su bloga kredito istorija retai suteikiami bankuose. Taip bankai nori apsaugoti savo pinigus nuo neatsakingų ir nepareigingų klientų, o klientus nuo dar didesnių finansinių problemų. O ką daryti tiems, kurie jau pasimokė iš savo klaidų? Tokiu atveju, belieka kreiptis į kredito bendroves, kurios praeities klaidas vertina lanksčiau. Tai reiškia, kad automobiliai su bloga kredito istorija taip pat gali būti įsigyjami. Žinoma, tik tuo atveju, jei šiuo metu neturite jokių finansinių įsipareigojimų.
Kaip tai veikia?
Išties viskas labai paprasta. Pirmiausia išsirenkate patinkantį ir norimą automobilį, tada pateikiate paraišką paskolai gauti pasirinkto kreditoriaus internetinėje svetainėje ar būstinėje. Kredito bendrovės specialistai, įvertinę jūsų paraišką, pateikia pasiūlymą. Jį įvertinę pasirašote sutartį ir naudojatės savo nauju pirkiniu. Tiesa, kol neišmokėjote paskolos, automobilis oficialiai priklauso kredito bendrovei, teisėtu jo savininku tampate įvykdę savo įsipareigojimu.
Žinoma, kredito bendrovės tikrina kliento mokumą, tačiau į prastą kredito istoriją žiūri atlaidžiau, kartais skolina mažesnes pinigų sumas arba prašo užstato, tačiau pati transporto priemonė jau yra savotiškas užstatas, todėl norint įsigyti naują automobilį, tikrai nereikia įkeisti nekilnojamo turto.
Be to, svarbu paminėti, kad kai kurie kreditoriai, pavyzdžiui, Paskola23.lt, gali padengti iki 100 proc. jūsų išsirinkto automobilio vertės be jokio pradinio įnašo. Tiesa, jei jau turėjote problemų su finansais, prieš imdami paskolą gerai pagalvokite ar ji neturės neigiamos įtakos jūsų finansinei gerovei ir nepridarys daugiau žalos, nei atneš naudos. Paskola – finansinis įsipareigojimas, todėl įvertinkite savo galimybes tinkamai vykdyti visus įsipareigojimus.