Gyvename komunikacijos tinklų ištobulintame sociume, kur inovacijos atsiranda kiekvieną dieną. Internetas tavo stipriausia komunikacijos priemonė, norint bendrauti nemokamai su kitomis užsienio šalimis. Iš to išsivystė ir partnerystė bei bendradarbiavimas. Jei seniau į verslo susitikimus skrisdavome nežinodami su kuo teks bendrauti, tai dabar galime tai daryti lengvai ir net matyti žmogaus nuotraukas. Kartu su šiomis inovacijomis ėjo ir Lietuva, interneto dėka verslas sparčiai pradėjo plėstis, kol galiausiai dalis persikėlė į internetą. Dabar jame yra begalės įvairiausių internetinių parduotuvių ir žmonėms pasiekti, tarkim Kinijos, Japonijos ar Amerikos rinką, prekes pasidarė daug lengviau. Kadangi išaugo poreikis naujų prekių, tai logistikos kompanijos turėjo taip pat taikytis prie žmonių norų. Taip atsirado ir įvairūs muitai, eksportas, importas, pervežimai Lietuvoje.

Logistika privalėjo taikytis prie naujovių,  juk į šalį atgabenami įvairūs siuntiniai, drabužiai, kroviniai, medžiagos ar žaliavos reikalingos gamybai ar paprastai žmogui. Tad vietiniai pervežimai Lietuvoje dabar itin klesti. O kas yra tie vietiniai pervežimai? Paprastai tariant, kai bet kokia transporto priemone (lėktuvu, laivu, sausumos transportu) yra atgabenami nedideli kroviniai, kurie neužima viso vilkiko priekabos, tai logistikos kompanijos vežėjas turi surinkti tuos siuntinius ar krovinius, bei juos išvežioja po visą Lietuvą klientams, pirkėjams. Taip įvyksta pervežimai Lietuvoje.

Tokie pervežimai Lietuvoje yra itin populiarūs, kadangi paprastos įmonės sakosi šias paslaugas iš logistikos kompanijų, kadangi tai gali sutaupyti nemažai pinigų. Nes jeigu iš kitos šalies yra reikalingos kelios dėžės, tai užsakovui nepalanku pirkti visą vilkiką su priekaba, jeigu krovinys užims vos dalį visos priekabos. Todėl logiškiausia yra rinktis distribucijos principą, kai į vieną vilkiko priekabą sukraunamos kelių ar daugiau užsakovų siuntos.

Taigi, kaip matome naujovės išties pakeitė ir praturtino daugelį verslo sričių. Bet logistika visuomet buvo stiprioji prekybos mainų dalis, kadangi tik nuo jos stabilaus veikimo gali nenutrūkstamai dirbti prekių tiekimo ir pirkimo grandinė. Jei kada nors ji būtų nestabili, tuomet sustotų gamyba, o tai reikštų, jog prasidėtų prekių deficitas bei rinka negautų, to ko nori.

2 thoughts on “Pervežimai Lietuvoje

  1. Nenuostabu, jog išaugo siuntų paslaugos. Juk visi kažką perkame taupydami savo laiką internetu, turime giminaičių gyvenančių Norvegijoje, Airijoje, Londone, Švedijoje ir t.t., kuriems dažnai kokį nacionalinį gardėsį sumanome nusiųsti, taip palaikant glaudesnį ryšį. Gyvenane tokiu laikmečiu, kada greitieji siuntų gabenimo kurjeriai, nudirba dalį darbo už mus.

  2. Logistika, pervežėjai sparčiai prisitaikė prie naujovių. Gabenami siuntiniai užsienyje gyvenantiems artimiesiems, pirkiniai, galiausiai ir patys vyksta. Nekyla jokių abejonių, kad šiuo metu šios paslaugos ypač paklausios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *