1. Suprojektuokite savo būsimą namą patys arba pasikonsultuokite su architektu. Architektai ir statybų inžinieriai yra baigę specialius mokslus ir įprastai turi nemažai metų patirties namų planų kūrime. Jie taip pat yra reikalingi, kaip išmanantys visus statyboms būtinus juridinius reikalavimus. Nepriklausomai nuo to, ar pasirinksite jų paslaugas t.y. ar leisite projektuoti namą architektui, ar šios veiklos imsitės patys, būsimajame name gyvensite tik jūs, tad projektavimo procese jūsų žodis turėtų būti galutinis.
2. Suprojektuok gyvenamąsias-miegamąsias erdves: miegamuosius kambarius, valgomąjį, svetainę. Malonioji projektavimo dalis yra ta, kad jūs nuolat turėtumėte įsivaizduoti savo gyvenimą naujuosiuose namuose. Skirkite laiko paieškoti internete jau sukurtų namų planų ir paanalizuokite juos – galbūt kai kurie planai įkvėps jūsų būsimo namo vizijai.
3. Toliau turėtumėte atkreipti dėmesį į bendrojo naudojimo erdves. Jeigu esate dalis gausios šeimos, skalbykla, drabužinė-kambarys ar sandėliukas neišvengiamai padėtų kasdieninėje ruošoje. Įvertinkite kritiškai, kokios namų erdvės tikrai palengvintų jūsų gyvenimą ir įtraukite jas į projektavimo procesą.
4. Atsižvelkite į sienų šiltinimą. Norėdami, kad jūsų namuose būtų visada jauku ir šilta, tikriausiai norėsite apšiltinti sienas ar stogą. Ekovata naudojama šiam procesui užtikrina ekologišką ir ekonomišką apšiltinimo sistemą. Visgi reikėtų atsižvelgti, kad ji taip pat ir pastorina sienas, tad savo namo projektą pasistenkite padaryti kuo tikslesnį.
5. Langų projektavimas – vienas svarbiausių žingsniu namo kūrime. Jeigu norite savo būsimuosiuose namuose didelių langų svetainėje, apsižvalgykite, kurioje pusėje atsivertų gražiausias vaizdas. Taip pat svarbu, kad pro langus patektų kuo daugiau šviesos, tad pasirinkite gerą pusę.
6. Pasiruoškite spręsti vandens drenažo problemas. Išanalizuokite, kaip paviršinis vanduo (lietus, tirpstantis sniegas) tekės statybos aikštelėje. Būtina užtikrinti, kad vanduo nepatektų į statybos plotą. Dėl atmestino požiūrio šiame etape gali užšalti vamzdžiai. Šaltesniame klimate taip pat tikėtina pamatų žala. Išlaikykite savo rūsį sausą statybos metu ir sumažinkite tikimybę, kad sušlaps mediena, kuri yra pagrindinė priežastis termitų gausai.