Vonios aksesuarai – paskutinis, bet ne mačiau svarbus jūsų vonios kambario akcentas. Nors erdvės vonios kambaryje paprastai nėra labai daug, tačiau ši patalpa neįsivaizduojama be tualetinio popieriaus laikiklių, tualeto šepečių, veidrodėlių, rakšluoščių lentynėlių, laikiklių ir įvairių kabliukų, visokių stiklinaičių ir jų laikiklių bei muilinių. O kur dar visokie servetėlių ar higieninių maišelių laikikliai, muilo dozatoriai, vonios rankenos ir daugybė kitokių detalių. Tokie aksesuarai padeda palaikyti tvarką ir švarą vonios patalpose, o, svarbiausia, kuria viso kambario stilių ir jaukumą.

Vonios aksesuarų pasirinkimas priklauso nuo norų ir finansinių galimybių. Renkantis vonios aksesuarus būtina atkreipti dėmesį, iš kokios medžiagos ar jų kombinacijų jie yra pagaminti. Tai gali būti medis, plastmasė, metalas ar stiklas. Taip pat svarbu žinoti, kokia yra jų tvirtinimo konstrukcija. Šie dalykai apsprendžia vonios aksesuarų praktiškumą, patvarumą ir ilgaamžiškumą. Patys patvariausi aksesuarai yra metaliniai. Tačiau šiuo atveju reikėtų nepamiršti tokio neigiamo veiksnio, kaip drėgmė. Vonios kambarys yra padidintos drėgmės zona, o tai sudaro geras sąlygas korozijai. Tad metalas, iš kurio pagaminti vonios aksesuarai, turėtų būti ypač atsparus korozijos poveikiui. Vonios kambaryje tinka nerūdijantis plienas, žalvaris, ir pan. Be to, vonios aksesuarai turėtų derėti su bendra vonios kambario apdaila ir harmoningai papildyti visą vonios kambario interjerą.

Renkantis vonios aksesuarus svarbus ir pačios vonios patalpos dydis. Mažame vonios kambaryje, kuriame vietos nėra daug, paprastai įvairius aksesuarus, kiek įmanoma, reikėtų kabinti ant sienos. Tokiu būdu erdvė optiškai nesumažinama, o visi naudojami daiktai patogiai išdėliojami ir visada būna po ranka. Taip pat reikėtų vengti tamsių spalvų, mažą vonios kambarį geriau dažyti šviesiomis spalvomis ir puošti šviesiais aksesuarais.

Jeigu vonios kambarys didelis ir erdvus, tada puikiai galima derinti ir pakabinamus, ir pastatomus aksesuarus bei rinktis įvairiausias jų spalvas. Erdviam vonios kambariui tiks absoliučiai viskas, o pasirinkimas priklausys nuo jūsų paties skonio.

Renkantis vonios aksesuarus, pravartu žinoti, kad, tvirtinant pakabinamus rankšluosčių kabliukus ar laikiklius, nebūtina gręžti skyles vonios plytelėse. Parduotuvėse galima įsigyti ir priklijuojamų vonios aksesuarų. Jie patogūs tada, kai norime dažniau keisti bendrą vonios kambario interjerą, atnaujinant jį kitokiomis detalėmis. Tačiau kiekvieną kartą neteks galvoti, kaip užmaskuoti senas skyles.

Tad, dekoruodami savo vonios kambarį – drąsiai svajokite ir sukurkite jaukų namų SPA kampelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *