Draudimas – geriausia priemonė numatomų padarinių rizikai valdyti. Jis naudojamas siekiant apsisaugoti nuo finansinių nuostolių, sumažinti stresą, kuris atsiranda dėl nelaimingų atsitikimų bei užtikrinti ramesnę ir saugesnę žmogaus ateitį. Anksčiau Lietuvos gyventojai mažiau pasitikėdavo šiomis paslaugomis. Laikui bėgant, vis daugiau žmonių susidomi šiomis paslaugomis ir bendrovių pasiūla tik auga. Bendrovės įgauna vis didesnį žmonių pasitikėjimą. Visa tai parodo, kad Lietuvos gyventojai yra aktyvūs šių paslaugų naudotojai.

Pagal Lietuvoje galiojantį įstatymą, draudimas skirstomas į dvi rūšis: gyvybės ne gyvybės. Be abejonės, populiarūs ne gyvybės rūšys yra turto, transporto priemonių, laidavimo, kelionių ir tai tik dalis siūlomų rūšių.

Vienas svarbiausių yra gyvybės, tai toks draudimas, kuris padeda garantuoti finansinį žmogaus stabilumą. Jis sudaromas kažkuriam laikotarpiui, kuris turi būti ne trumpesnis nei 5 metai, tačiau esant reikalui žmogus gali jį bet kada nutraukti. Pasinaudodamas šia paslauga besidraudžiantysis asmuo apsidraudžia savo gyvybę ir sveikatą. Tokiu būdu, jeigu žmogus dirba sunkų, rizikingą fizinį darbą ir apsidraudžia, jis sukuria didesnį saugumo jausmą nuo įvairiausių gyvenimo išbandymų. Atsitikus nelaimei, mirus arba susirgus rimta liga, apsidraudęs žmogus gali nurodyti šeimos narį, kuris gaus piniginę išmoką. Taip pat reikia nepamiršti, kad dažnai dalis draudimo įmokų yra naudojamos kaupimui. Kaupiamojo gyvybės draudimo išmoka gaunama nebūtinai mirties atveju. Apsidraudęs žmogus pasibaigus nustatytam terminui gali atsiimti sukauptas lėšas.

Atlinkti tyrimai atskleidžia, kad lietuviai dažniau linkę pasirūpinti vaikais, nei draustis patys – nuo nelaimingų atsitikimų savo vaikus yra apdraudę 19 proc. apklaustų gyventojų. Tėvams apdraudus vaikus, šie sukauptas pinigines lėšas gali atsiimti sulaukę pilnametystės.

Gyvybės draudimas yra ne tik parama nelaimės atveju ar finansinė šeimos apsauga, bet tai dar ir reguliarus taupymas, pajamos, kai išeinama į pensiją, pinigai, skirti vaikų mokslams bei skolų grąžinimo garantija.

Taigi, jeigu Jūs dar neturite finansinių įsipareigojimų, tačiau greitu metu žadate jų turėti, tuomet Jums pats laikas susimąstyti apie šį pasiūlymą. Kokią būtent rūšį rinktis, Jums gali patarti specialistai, atsižvelgę į Jūsų galimybes, poreikius bei norus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *