Sužadėtuvių istorijų visuomet yra labai įdomu ir miela klausytis. Tokiais atvejais visuomet labai didelis dėmesys būna skiriamas net ir pačioms smulkiausiomis detalėms. Tačiau neabejotinai didžiausio dėmesio sulaukia sužadėtuvių žiedai, kurie simbolizuoja didžiulę meilę, besąlygišką atsidavimą, rūpestį, pasišventimą ir amžiną gyvenimą kartu. Taigi, jei jūs ruošiatės savo sužadėtuvėms ir renkatės sužadėtuvių žiedus, jums turėtų būti labai įdomu susipažinti ir su keliais faktais.

Ištakos senovės Egipte

Sužadėtuvių proga dovanoti sužadėtuvių žiedą šiandien yra visiškai įprasta ir nuo sužadėtuvių neatsiejama tradicija. Tačiau ar kada nors susimąstėte apie tai, kur slypi sužadėtuvių žiedų dovanojimo ištakos? Pasirodo, kad tokia praktika mena dar senovės Egipto laikus. Istoriniai šaltiniai rodo, kad senovės egiptiečiai pirmieji ėmė naudoti sužadėtuvių žiedus. Žinoma, jie pradžioje neatrodė taip, kaip mums įprasti sužadėtuvių žiedai.

Egiptiečiai sužadėtuvių žiedus gamindavo iš papiruso ir šakelių, iš jų suformuodami žiedo formą, simbolizavusią amžinybę ir nenutrūkstamą meilę. Ir nors priesaika savo antrajai pusei turėjo trukti amžinai, tokie žiedai ilgai neišlikdavo. Dėl šios priežasties po kurio laiko poros dažniausiai juos pakeisdavo odiniais arba iš kaulų pagamintais žiedais, kurie būdavo patvaresni.

Tuo tarpu kitoje Viduržemio jūros pusėje senovės romėnai dovanodavo savo antrosioms pusėms po du žiedus. Ištekėjusios moterys namuose mūvėdavo geležinį žiedą, o antrasis žiedas, kuris būdavo pagamintas iš aukso, buvo mūvimas tik specialiomis progomis ir tuomet, kai moterys išeidavo į viešumą.

Laimingoji gyvatė

Vestuvės ir sužadėtuvės paprastai daugeliui žmonių asocijuojasi su labai romantiškais motyvais, tokiais kaip širdys, gėlės ir lankai. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad gyvatė taip pat buvo ir tebėra pakankamai populiarus simbolis, kurį galima pastebėti ant sužadėtuvių žiedų. Ir taip, jūs tikrai nesuklydote – kalbame apie gyvates, kurios kai kuriems žmonėms kelia prieštaringus jausmus.

Taigi, karalienės Viktorijos valdymo laikotarpiu gyvatės formos sužadėtuvių žiedai tapo ypatingai populiarūs. Ir šiuo atveju jie nebuvo susiję su tuo, kas yra neigiama. Tokie žiedai simbolizavo atgimimą, atsinaujinimą ir gijimą. Tuo tarpu karalienė Viktorija taip pat turėjo ypatingą gyvatės formos žiedą su gyvatės akyse inkrustuotais smaragdais (smaragdai buvo patys mėgstamiausi karalienės Viktorijos brangakmeniai, kuriuos būdavo galima išvysti ne viename jai priklausiusiame juvelyriniame dirbinyje).

Pats romantiškiausias mėnuo

Jei jūsų paklaustume, kokį mėnesį žmonės sužadėtuvėms yra linkę pasirinkti dažniausiai, ką atsakytumėte? Atsakytumėte, kad tai turėtų būti vasario mėnesis, kadangi vasario 16 d. yra Valentino diena? Tačiau nors tai būtų logiškas sprendimas, atsižvelgiant į tai, kad minėta Valentino diena yra vadinama ir meilės diena, vis dėlto jūs klystumėte.

Statistika rodo, kad daugiausiai sužadėtuvių visame pasaulyje įvyksta būtent gruodžio mėn.! Taip, turbūt pagalvojote, kad tai yra labai šaltas mėnuo, tačiau nepamirškite, kad gruodžio mėn. įvyksta dvi pagrindinės ir daugelio žmonių bene labiausiai laukiamos metų šventės, kurios pasižymi labai magiška ir smagia atmosfera, tokiu būdu sužadėtuvėms suteikiant dar daugiau originalumo ir žavesio.

Žinoma, šie faktai apie sužadėtuvių žiedus tikrai nėra vieninteliai, kuriuos būtų galima pateikti. Jau sužinojote, kad sužadėtuvių žiedai turi labai seną ir turtingą istoriją, kupiną įdomių detalių. Taigi, jei jūs ieškote sužadėtuvių žiedų ir ruošiatės savo sužadėtuvėms, turėtumėte tam tinkamai pasiruošti ir būti tikri, kad sužadėtuvių žiedai nepriekaištingai atitiks jūsų ir jūsų antrosios pusės skonį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *