Turint nuosavą namą ir norint užtikrinti, kad lauke esantys mediniai paviršiai būtų ilgaamžiai ir kuo ilgiau išliktų puikios estetinės išvaizdos, labai svarbu pasirūpinti tinkama medienos apsauga. Tačiau jei tokių darbų norima imtis pirmą kartą, pradžioje gali iškilti daugybė klausimų. Taigi, labai svarbu išsiaiškinti, kaip pasirinkti tinkamas medienos apsaugos priemones, tokias kaip medienos impregnantas, alyva medienai ir, žinoma, medienos dažai.

Visų pirma reikia pripažinti, kad medienos apsaugos priemonių pasirinkimas šiomis dienomis yra ypač platus, todėl kartais gali būti sudėtinga pasirinkti. Tačiau, jei jūs kreipsitės į specializuotą medienos apsaugos priemonėmis prekiaujančią parduotuvę, pasirinkimas turėtų tapti kur kas lengvesnis.

Patarimai medienos apsaugai

Jei ėmėte sau kelti klausimą, kokias apdailos priemones turėtumėte pasirinkti, visų pirma turėtumėte sau atsakyti į klausimą, kokį tikslą jūs norite pasiekti. Siekiate, kad medienos tekstūra būtų matoma? O gal norite, kad medienos paviršius atrodytų padengtas? Atsižvelgdami į tai galėsite lengviau tęsti ir atitinkamų priemonių paieškas.

Be abejo, svarbu atsižvelgti ir į tai, kam yra skirti konkretūs apdailos gaminiai. Jei galvojate apie lauke esančius medinius paviršius, tuomet ieškokite gaminių, kurie yra pritaikyti mediniams fasadams, sandėliukams, tvoroms, pertvaroms, lentjuostėms ir kitiems panašiems lauke esantiems mediniams paviršiams.

Labai svarbu suprasti, kad medienos ilgaamžiškumas yra nulemiamas to, kaip ji yra apsaugota nuo grybinių ydų. Tai reiškia, kad nepaisant to, kokį galutinį rezultatą (vizualiniu atžvilgiu) jūs norite pasiekti, reikėtų medienos apsauga pasirūpinti sistemingai.

Specialistai pataria, kad pradžioje mediena turėtų būti įmirkyta biocidiniu gruntu. Kai kalba pakrypsta apie pusskaidrės apdailos sprendimus, galite rinktis lazūrą, kuri yra labai atspari ir pasižyminti savaiminio valymosi savybėmis. Žinoma, reikėtų pagalvoti ar norėsite matinės dangos, blizgios kaip lakas lazūros, ar tradicinės matinės medienos apsaugos. Taip pat nereikia pamiršti, kad jei norima pasirinkti pusskaidrę dangą, tokį rezultatą gali padėti pasiekti ir specializuotos apsauginės medienos alyvos.

Tačiau jei jūs galvojate apie dengiamuosius dažus, taipogi turėsite nemenką pasirinkimo laisvę. Galite pasirinkti dažus su savaiminio valymosi savybėmis, kurie išsilaiko net iki 16 m., ir hidrofobinius bei pusiau matinius. Nepaisant to, kurie iš minėto tipo dažų bus pasirinkti, medieną reikės nugruntuoti naudojant gruntą, kuris gerina sukibimą. Tuo tarpu kitas pasirinkimas kalbant apie dengiamuosius dažus galėtų būti vandeniniai alkidiniai medienos dažai, kurių naudojimo atveju nebereikia gruntuoti paviršiaus.

Kaip matote, yra daugybė skirtingų priemonių, kurias galima pasitelkti siekiant apsaugoti medinius paviršius. Todėl labai svarbu, kad visame šiame procese būtų tinkamai planuojama ir sistemingai judama pirmyn. Be to, lygiai taip pat svarbu atsižvelgti ir į pačią medienos kokybę, oro sąlygas, drėgmės lygį, naudojamus įrankius ir kitus veiksnius. Visa tai padės užtikrinti, kad jūsų naudojami mediniai paviršiai išliktų kokybiški ir būtų ilgaamžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *