kompiuteriaiPastaruoju metu galima nesunkiai pastebėti, kad kompiuterių rinkoje vyksta įnirtinga kova tarp nešiojamųjų ir planšetinių kompiuterių. Nors planšetiniai įrenginiau vis dažniau aplenkia nešiojamuosius, verta pasakyti, kad Intel kompanija rūpinasi naujų standartų kūryba ir naujasis i7 technologijos procesorius tampa viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl žmonės vis dar labiau pasitiki nešiojamaisiais kompiuteriais.

Ieškoma kompromisų

Visgi, vis daugiau IT gamintojų savo kūrybą stengiasi pakreipti tiek nešiojamiems, tiek planšetiniams kompiuteriams naudinga linkme. Pastaruoju metu populiarėja kompiuteriai – hibridai, kurie sujungia pačias tobuliausias nešiojamo ir planšetinio įrengnio savybes. Kuo toks produktas turėtų būti patrauklus vartotojui?

Visų pirma, tokie kompiuteriai turi galimybę kurti informaciją, kadangi jie turi įprastą klaviatūrą. Jūs galėsite patogiai dirbti su visomis biuro programomis ir lengvai archyvuoti medžiagą. Tai yra vienas iš pagrindinių nešiojamų kompiuterių privalumų, kadangi su planšetėmis rašyti naują Word dokumentą ar kurti prezentaciją yra gerokai sudėtingiau ir tikrai ne taip patogu. Tačiau, hibridinis kompiuteris taip pat turi ir sensorinį ekraną, kurį galite valdyti savo rankomis. Negana to, iš planšetinių įrenginių hibridai bando perimti ir dar vieną labai gerą savybę – plonumą. Turbūt pastebėjote, kad naujausios Samsung Galaxy Tab, iPad ar Prestigio planšetės yra itin plonos, nors savyje sutalpina itin daug „geležies“. Taigi, dabar tą patį bandoma padaryti ir su hibridinių kompiuterių modeliais.

Naujausios kartos kompiuteriai gali būti dviejų skirtingų tipų. Tai yra hibridai su atskiriamu ekranu, bei įrenginiai, kurių ekranas gali būti apsuktas 180 kampu ir apdengti klaviatūrą. Pastaruoju metu, populiaresni yra tie, kurių ekranas sukasi, tačiau neišsiima. Jeigu dairotės tokio produkto, galite pasidomėti naujausia Asus ar Dell firmų produkcija. Taip pat, dabar labai populiarus HP kompanijos EliteBook Revolve, kuris savo pirkėjus džiugina tikrai palankiu kainos ir kokybės santykiu.

Sunku pasakyti, koks hibridinis įrenginys jums tikrų labiau – su atskiriamu ekranu ar su apsisukančiu. Bet kuriuo atveju, tendencijos rodo tai, kad kompiuteriai su besisukančiu ekranu bent jau šiuo metu yra gerokai populiaresni ir tentencija neturėtų keistis.

Tendencija, jog pastaruoju metu vis populiarėja kompiuteriai su sensoriniais ekranais leidžia kalbėti  ir apie tai, kad Windows 8 operacinė sistema greitai bus kur kas populiaresnė nei Windows 7 versija. Tai galima paaiškinti tuo, jog Windows 8 yra kur kas geriau pritaikyti hibridiniams ir planšetiniams įrenginiams. Įdomiausia, kad hibridinis kompiuteris nėra kažkas naujo – dar prieš dešimtmetį pora kompanijų sukūrė pirmuosius tokio tipo modelius, tačiau tuomet jie nesusilaukė jokio entuziazmo ir populiarumo, todėl tokių įrenginių tolesnis tobulėjimas buvo užšaldytas, o gamyba sustabdyta.  Tačiau, atrodo, kad dabar pribrendo tam laikas.

„Intel“ kompanija yra viena iš pagrindinių hibridinių kompiuterių iniciatorių, o pagrindinis jų siekis – universalumas. Siekiama, kad kompiuteris taptų pagrindiniu laisvalaikio šaltiniu ir atliktų visas reikalingas funkcijas tiek vaikų, tiek tėvų pramogoms. Be jokios abejonės, tai yra įmanoma, nes platus programų bei žaidimų spektras, kartu su galimybe aukščiausia raiška stebėti filmus bei klausytis muzikos artina prie tokio tikslo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *