Drįstame teigti, kad pagrindinis moteriškas aksesuaras yra ne kas kita kaip rankinės. Tad kokią rinktis 2015 metų žiemos bei pavasario sezonui, kad būtume pačios madingiausios ir gražiausios? Kokios tendencijos vyrauja? Pabandysime visa tai aptarti.
Pagrindiniai trys rankinių tipai – tai retro tipo, dėžutės formos bei rankinukai per petį. Retro – tai XX amžiaus antrosios pusės tendencijas atvaizduojanti mada. Dažnai tokiuose rankinukuose galima rasti Didžiosios Britanijos, JAV kultūros atspindžių. Tokie aksesuarai sužadina kelionių, įspūdžių, naujų potyrių ir nuotykių troškimą. Retro stiliaus rankinės pasižymi tuo, jog yra pagamintos iš aukštos kokybės odos, yra kuklios, o jų dekoras – lakoniškas ir ne pernelyg gausus. Retro stiliaus aksesuarai puikiai papildo elegantiškų ir žinančių, ko nori, moterų įvaizdį.
Rankinės-dėžutės ypatingos tuo, kad jų pagrindas – arba karkasas stačiakampio formos. Tai gana neįprastas ir įdomus sprendimas. Rankines-dėžutes pristatė garsiausi rankinių gamintojai, tokie kaip „Louis Vuitton“ arba „Dolce & Gabbana“. Tiesa, naujausių kolekcijų gaminiai buvo puošti metaliniu karkasu, ir tai jiems suteikė nemažai originalumo. Sagtelės dėžutės tipo rankinėms suteikė neįprastumo, o dėl neįprasto dekoro rankinės tapo panašesnės ne į moterišką aksesuarą, bet į piratų skrynutes. Kiti dizaineriai pasiūlė oda aptrauktas dėžučių formos rankines. Reikia pripažinti, kad dėžutės yra ne itin praktiškas pasirinkimas, tačiau, žinoma, jos padeda sukurti išskirtinį, ryškų, nepriklausomą bei dėmesį prikaustantį įvaizdį.
Rankinė ir ant peties dedamas maišelis viename. Ant peties dedamas krepšelis – dar vienas praeities išradimas: teigiama, kad maišelių tipo rankines ypač mėgo hipiai. Šiandien rankinės įgavo labiau klasikinę, išpuoselėtą formą, o gaminant rankines panaudojamos kokybiškos ir ilgaamžės medžiagos, kad aksesuaras jo savininkei tarnautų kuo ilgiau. Maišo tipo rankinukas gali būti nešiojamas ir rankoje, ir dedamas ant peties – jau vien tai jo privalumas. Dar vienas nemažas privalumas – kad rankinė labai talpi, tad tiks aktyvioms, energingoms damoms. Be to, šis aksesuaras tiks tiek prie miestietiško, tiek prie sportinio stiliaus aprangos.
Medžiagos, iš kurių gaminamos rankinės
Kaip ir kasmet, artėjant pavasariui rankinukai vizualiai ima lengvėti, atsisakoma tokių medžiagų kaip kailis, dažniau siūlomi gaminiai iš tekstilės. Pavyzdžiui, tekstilė yra universalai medžiaga, o kuriant rankines iš tekstilės, anot dizainerių, galimybių yra kur kas daugiau ir įvairesnių. Štai „Chanel“ pristatė minkštutės tekstinės rankinukus. Žinoma, jais pasipuošti gal ir nedrįs kiekviena, o dizaineriai suskumba pasakyti, kad tokie gaminiai skirti kūrybingoms, meno pojūtį turinčioms damoms, kurios nemėgsta būti įspraustos į tam tikrus rėmus ir grožio etalonus.
Rankinių spalvos
Spalva – vienas esminių rankinuko akcentų. Tik spalva geba daiktui suteikti tam tikrą charakterį, išraišką. Pavyzdžiui, kodėl vieno atspalvio daiktai yra gražesni už tokio pats atspalvio kitus? Tai ne tik skonio reikalas, tačiau iš tiesų yra gražiausi ir šalutiniai spalvų deriniai, kai omenyje turimi ne tik rūbai internetu, tiek baldai, tiek aksesuarai ir kita. Pasirinkus vienas rankines, jas paprasta priderinti prie viso turimo garderobo, tuo tarpu kitos tarsi iškrenta iš konteksto ir yra nesuderinamos. Taigi visuomet pasiteisina baltos, juodos, kreminės, rudos ir kitų neutralių spalvų rankinukės.