Šiuo metu visuomenėje paplitusi tendencija būti altruistu bei teikti pagalbą be jokio atlygio. Nors ir esame ne itin ekonomiškai stabili valstybė, tačiau kai kuriems žmonėms užtenka visko ką jiems duoda valstybė, tačiau neužtenka to, ką duoda visuomenė, bei kaip elgiamasi su silpnesniais. Išsikeldami konkrečius tikslus altruistai, kilnios širdies žmonės kuria nepelno siekiančias organizacijas, kurios steigėjai ir vadovai buria bendraminčius bei kartu sprendžia svarbias socialines problemas.

Tačiau steigiant nepelno organizaciją svarbu žinoti, kaip tai oficialiai padaryti. Reikia žinoti Všį steigimo kainą, pajamų srautą, idėją, biurą, teisinę informaciją bei kitus duomenis. Patys pirmieji procesai įkuriant bendruomenę yra:

  1. reikia pasirinkti asmenį kuris bus atsakingas už organizacijos veiklą;
  2. kurti kartu veiklos viziją ir misiją;
  3. sukurti tam tikrus įstatus ir valdybos politiką;
  4. atsidaryti banko sąskaitą;
  5. reikia gauti atleidimą nuo mokesčių;
  6. sekti įvairius nevyriausybinės organizacijos reglamentus;
  7. ieškoti bei gauti biuro patalpas bei įrangą. Lietuvoje yra specialios NVO (nevyriausybinės organizacijos) būstinės;
  8. Rengti labdaros planą, bendrai kurti projektus;

Įkvepiant kitus žmones, kartu galima sukurti naudingus projektus, kurie gali duoti didelės naudos kitiems. Tačiau yra labai svarbu suprasti visus žingsnius prieš pradedant judėti į priekį. Turint detalų planą galima stabiliai augti, tik išlaikyti tokią organizaciją ir atsistoti ant kojų gali užtrukti net kelis metus, dedant nemenkas pastangas.

Galite sumokėti VšĮ steigimo kaina labai skaudžiai, jeigu neatliksite poreikių analizės, kuri nustato ar organizacijos veikla yra identišką kitoms ar ne. Jeigu panaši, tai šiuo atveju paramą gauti bus labai sunku, nes dubliuojantis tikslams finansuotojai nenorės duoti lėšų panašioms organizacijoms. Todėl būtina lyginti ir gerinti savo organizacijos veiklą. Taip pat reikia žinoti ir demografinę šalies padėtį, bei išsiaiškinti ko trūksta žmonės, kokius jų poreikius galima tenkinti. Galiausiai, didžiausias iššūkis yra gauti patikimą pajamų srautą, kuris galėtų paremti kai to labai reikia, kokiam nors projektui. Todėl reikia turėti labai gerą labdaros planą bei projektą ir taip prisitraukti finansuotojų. O jeigu reikia kažkokių paslaugų, reikia partneriams siūlyti barterinius mainus, keičiantis paslaugomis arba reklama nemokamai.

Juridinio asmens VšĮ steigimo kaina Lietuvoje yra 30,99 € taip pat mokama už notaro paslaugas norint registruoti juridinį asmenį nuo 30 iki 73 €.. Toliau seka įvairūs vardo registrai, advokato paslaugos ir kita veikla, todėl neretai žmonės pasinaudoja specialiomis VšĮ steigimo paslaugomis, kurios užtikrina greitą ir sklandų organizacijos įsteigimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *