karkasiniai namai 

Lietuvoje daug žmonių svajoja apie namą, kuriame pakaktų vietos visai šeimai, būtų galima džiaugtis nuosavu kiemu ir laisve būti atsiribojus nuo kaimynų. Visgi namo statybos dažnai reikalauja nemažai investicijų ir pastangų, todėl daugelis dėl šios svajonės turi paaukoti labai daug. Tačiau yra išeitis, kuri leidžia su šiuo projektu susitvarkyti kur kas paprasčiau. Tai karkasinių namų statyba. Nors kai kuriems žmonėms karkasiniai namai nėra iki galo aiškus statybos tipas, daugelis mažaaukščių namų visame pasaulyje yra statomi būtent pagal šią technologiją. Kuo ši technologija ypatinga?

Karkasiniai namai – kas tai?

Karkasinių namų statyba išsiskiria tuo, kad jų sienos ir kitos konstrukcijos yra ne statomos vietoje, o surenkamos iš jau pagamintų elementų. Paprastai ant namo pamato dedama hidroizoliacija, o ant jos – apatinis karkaso vainikas. Tuomet ant vainiko statomi statramsčiai ir galiausiai uždedamas paskutinysis – viršutinis vainikas. Įrengus patį karkasą, tiek iš vidaus, tiek iš išorės prie jo tvirtinamos OSB plokštės arba kitos izoliacinės medžiagos. Galiausiai namo išorė yra tinkuojama arba tvirtinamos kitos pasirinktos apdailos medžiagos, formuojančios eksterjerą. Svarbu žinoti tai, kad pasirinkus karkasinius namus, kai kurios dalys namui gaunamos su jau paruošta daline apdaila.

Karkasinių namų privalumai

Greita. Karkasiniai namai labai lengvi, todėl jiems nereikalingi sudėtingi pamatai, jų konstrukcijos taip pat gaminamos iš anksto, o ne vietoje, todėl oro sąlygos beveik neturi įtakos statyboms. Tai leidžia namą pastatyti kur kas greičiau, nei naudojant kitas technologijas. Jei viskas vyksta sklandžiai, nuo darbų suderinimo namo statyba gali trukti vos keletą mėnesių.

Patogu. Karkasiniai namai ne tik greitai pastatomi, bet ir gali būti pritaikyti bet kokiam projektui pagal kliento pageidavimus. Galima drąsiai varijuoti su namo išplanavimu ir taip smarkiai nepadidinti sąnaudų ar sąmatos. Tokio tipo namus taip pat lengva remontuoti ir konstruoti.

Kaina. Karkasinių namų statyba ne tokia ilga ir sudėtinga, todėl automatiškai mažėja ir jų kaina. Skaičiuojama, kad tokio tipo namą galima pastatyti 20–30 % pigiau už įprastą. Ši suma gali būti labai reikšminga ir padėti daugiau investuoti į interjerą ar aplinkotvarką.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *