Pokeris – įgūdžių žaidimas. Dažnas žmogus mano, kad pokeris – sėkmės žaidimas, tačiau žaidėjas gali pasirinkti veiksmą, kurį atlieka („raise“, „call“, „bet“, „ fold“, „check“), ir renkantis gerus veiksmus pastoviai  jūsų žaidimas bus pelningas.

Tokiuose žaidimuose kaip ruletė žmogus neturi įtakos rezultatui. Pavyzdžiui, ar įmanoma tyčia pralaimėti sukant ruletę? Jei žmogus mano, kad kris raudona spalva ir norėdamas pralaimėti pastatys ant juodos, tai vis tiek tikimybė laimėti bus tokia pati – jis negali valdyti situacijos. Pokeryje tyčia pralaimėti nėra sunku, pavyzdžiui žaidžiant tik tokias kortų rankas kaip 23, 27, 82, 83, 26 ir taip toliau, o gavus geras kortas kaip AA, KK, QQ, AK, AQ – išmesti. Tokiu atveju, pralaimėjimas yra garantuotas. Žinoma, ir su 27 ranka galima laimėti surinkus tris vienodas kortas arba full-house ir panašiai, tačiau tai yra labai maža dalis galimų įvykių – visus kitus kartus pralaimėsite.

Akivaizdu, kad pokeris – tai žaidimas, kuriame žaidėjas valdo savo rezultatą, tačiau, ar galima jį suvaldyti taip, kad pastoviai žaistume pelningai? Ir taip, ir ne – negalime laimėti kiekvienos rankos ar kiekvieno žaidimo, nes visada gali nesisekti, net ir darant gerus sprendimus. Sėkmė yra didelė pokerio dalis, bet sėkmė nenulemia ilgalaikių rezultatų. Taigi, darant gerus sprendimus ir sužaidus šimtus tūkstančių rankų, pelnas – garantuotas.

Tačiau kaip daryti gerus sprendimus? Mūsų įrankiai žaidžiant pokerį yra „raise“, „call“, „bet“, „ fold“, „check“ ir informacija apie kitus žaidėjus, jų veiksmai (jeigu žaidėjas kelia didelę sumą neatsivertus nė vienai kortai, tai galime daryti prielaidą, kad jis neturi tokių kortų kaip 23, 27, 82, 83, 26 ir panašiai). Norint žaisti pelningai reikia statyti laikant geras kortų kombinacijas, prastas nusimesti. Atsivertus pirmoms trims kortoms reikia priimti sprendimus atsižvelgiant į informaciją apie oponentus, nustatant jų galimas kombinacijas ir įvertinus, ar pakankamai dažnai turėsi geriausią kombinaciją arba tokią gausi atsivertus likusioms dvejoms kortoms. Tada reikia manipuliuoti „raise“, „call“, „bet“, „ fold“, „check“ galimybėmis gaunant didžiausią vertę su geromis kombinacijomis ir pralaimint kuo mažiau su prastomis. Kad žaidėjas sugebėtų tai daryti pastoviai ir pelningai reikia daug patirties, matematinių, kombinatorikos žinių, žaidėjų tendencijų supratimo ir daug kitų įgūdžių.

Pokeris gali būti žaidžiamas pelningai, nes žaidėjas gali valdyti savo rezultatą, tačiau, norint žaisti pokerį pelningai, reikia daug įgūdžių ir patirties.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *