Inovatyvių produktų ir paslaugų akseleratorius „NOD Baltic“ pristatė naują paslaugą Lietuvos gamybos sektoriui – gamybos vadovo nuoma (outsourcing). Ši paslauga yra visiškai unikali Lietuvoje ir gali iš esmės pakeisti kai kurių gamybinių įmonių valdymą. Paslaugos esmė – užuot ieškojusios ir samdžiusios nelabai kvalifikuotus gamybos vadovus, Lietuvos gamybos įmonės gali išsinuomoti profesionalų ir aukščiausią kvalifikaciją turintį gamybos vadovą už mėnesinį mokestį.

sandelys

„Visi mus senai žino kaip inovatyvių IT sprendimų tiekėją. Dirbdami su gamybos valdymui skirta programine įranga ir analizuodami Lietuvos rinką pastebėjome, kad gamybos sektorius Lietuvoje yra nepaprastai perspektyvus. Jame apstu su gamybos valdymu susijusių problemų, kurias galime padėti išspręsti naudodami mūsų IT sistemas. Tačiau vien IT sistemos nepakanka, reikia ir įsitraukusių, kvalifikuotų žmonių, norinčių problemas spręsti iš esmės. Ieškant spendimo kartu su talentingu gamybos planavimo konsultantu iš „ProPlanning.eu“, gimė revoliucinė paslauga Lietuvos gamybos rinkai – patyrusio ir kvalifikuoto gamybos vadovo nuoma, dažnai vadinama tiesiog „outsourcingu““, sakė „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas.

Gamybos vadovo nuoma reiškia, kad gamybos įmonei nereikia ieškoti ir samdyti nuosavo gamybos vadovo, investuoti į jo mokymus. Taip pat nereikia investuoti į gamybos vadovo asistentų komandą, jei atsiranda toks poreikis, nereikia kurti naujų darbo vietų, suteikti gamybos vadovui transporto priemonę, aprūpinti reikalinga įranga – išmaniuoju telefonu, planšetiniu kompiuteriu ir t.t. Gamybos vadovo nuoma yra apmokama mėnesinio mokesčio forma. Profesionalaus gamybos vadovo nuomos mokestis yra panašus į samdyto gamybos vadovo mėnesinį atlyginimą.

Ši paslauga išsprendžia kvalifikuotų gamybos vadovų trūkumo problemą, kuri yra itin aštri toliau nuo didmiesčių esančiose gamybos įmonėse. Kvalifikuotas gamybos vadovas gali kelti itin daug sąlygų būsimiesiems darbdaviams, kad atvyktų dirbti ir gyventi į nedidelius Lietuvos miestelius ir užmiesčius, nes toks sprendimas paveiktų ir jo asmeninį gyvenimą. Su gamybos vadovo nuoma šios problemos nėra, nes „nuomojamas“ gamybos vadovas važinėja į bet kurią gamyklą ne tik Lietuvoje, bet ir artimajame užsienyje (Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Lenkijoje) nuosavu transportu.

Nuomodamos gamybos vadovą Lietuvos gamybos įmonės taip pat neturi rūpintis IT sistemomis, padedančiomis valdyti gamybos efektyvumą. Tuo pasirūpina pats gamybos vadovas, kuris puikiai išmano TOC, LEAN, 6 SIGMA ir kitas efektyvumo programas, taip pat yra susipažinęs su populiariausiomis Lietuvoje gamybos, projektų valdymo programomis, sandėliavimo programomis ir CRM. Patirtis skirtingose srityse leidžia nuomojamam gamybos vadovui priimti netradicinius ir efektyvius sprendimus.

Jei įmonė gamybos vadovą jau turi, galima tiesiog pasinaudoti gamybos planavimo paslauga suderinant tiek esamo gamybos vadovo, tiek „nuomoto“ darbą. Tada gamybos vadovas gali daugiau laiko skirti plėtrai palikdamas planavimą kitam aukšto lygio profesionalui.

„Viena iš svarbiausių Lietuvos gamybos sektoriaus problemų yra ta, kad gamybos įmonės įsidiegia įvairias efektyvumo valdymo ir IT sistemas ir tikisi, kad jos stebuklingai padės įmonei plėstis ir išvengti pagrindinės rykštės gamyboje – vėlavimo. Deja, praktika yra kiek kita. Praėjus metams nuo efektyvumo sistemos įdiegimo, procesai nebetobulėja, rezultatas išlieka pastovus, perspektyvos tampa gana miglotos. IT sistemomis ir iš užsienio atvežtomis valdymo metodikomis pasitikėti galima, tačiau realaus žmogaus indėlis gamybos valdymo procese yra esminis“, – sakė  gamybos planavimo paslaugų bendrovės „ProPlanning.eu“ vadovas Vilius Šeškauskas.

Žmogiškasis faktorius gamybos procesuose yra labai svarbus, todėl kiekvienos gamybinės įmonės savininkai yra suinteresuoti samdyti arba „nuomotis“ itin aukštos kvalifikacijos ir patyrusį gamybos vadovą, kuris turi didelį valdymo ir efektyvumo gerinimo žinių bagažą, ne tik puikiai išmano apie žaliavas, gamybos procesus, pardavimus ir žmogiškųjų ištekliųjų valdymą. Gamybos vadovo nuoma – inovatyvi paslauga, kuri gali turėti teigiamos įtakos Lietuvos gamybos rinkos potencialui ir konkurencinei aplinkai.

Apie „NOD Baltic“

„NOD Baltic“ yra inovatyvių produktų ir paslaugų akseleratorius, investuojantis į naujus verslo valdymo sprendimus, kuriantis ir padedantis vystyti naujas paslaugas Lietuvoje, prisidedantis prie inovatyvių iniciatyvų ir programų. Taip pat įmonė teikia verslo valdymo paslaugas ir konsultacijas, diegia ir prižiūri verslo valdymo programas.

Apie „ProPlanning.eu“

„ProPlanning.eu“ yra LEAN, TOC, 6SIGMA sertifikuotų konsultantų komanda, kuri vysto gamybos planavimo paslaugas. Įmonėje dirba patyrę konsultantai, analitikai ir gamybos vadovų asistentai, pasiruošę padėti gamybos vadovams kuo efektyviau organizuoti ir valdyti įmonių gamybą. Vienas gamybos vadovas vienu metu gali aptarnauti iki 4 gamybos įmonių Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

GIEDRĖ BATARLAITĖ

UAB „NOD Baltic“

Rinkodaros ir komunikacijos vadovė

+370 5 233 9992 | skype: nodbaltic | [email protected]

Mob. nr. +370 600 87463

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *