Skolų susikaupė tiek, jo nebegalite ramiai miegoti naktimis ir vis galvojate iš kur gauti pinigų? Galbūt dar neseniai pagausėjo šeima ar nutiko kokia nelaimė, kuri pavertė Jus dar labiau pažeidžiamais finansiškai? Tokiais atvejais gali atrodyti, kad sprendimo nėra ir Jūs įklimpote į skolas visam gyvenimui, o tai reiškia, kad reikės skaičiuoti kiekvieną centą, prieš perkant ką nors apgalvoti ar tas pirkinys tikrai reikalingas. Na, situacija — tikrai nepavydėtina, tačiau nėra padėties be išeities. Tereikia ne sėdėti susidėjus rankas, ne aimanuoti, kaip viskas negerai, o eiti ir spręsti savo problemas. Anksčiau Lietuvoje nebuvo tokios galimybės, tačiau dabar bankrutavę fiziniai asmenys nuo 2013 metų jau gali kreiptis į teismą su prašymu iškelti bylą dėl fizinio asmens bankroto. To dar negirdėjote? Negalite patikėti, kad fizinių asmenų bankrotas gali išgelbėti Jūsų finansinę situaciją, o galbūt, net ir šeimą ar verslą? Patikėkite, tokia galimybė tikrai yra.

Kokios gali būti fizinių asmenų bankroto priežastys?

  • Su užstatu ar be užstato pasiimti greitieji, sms, vartojamieji kreditai ar paskolos.
  • Prastos investicijos į nekilnojamąjį arba kilnojamąjį turtą, kurios ne tik neatsipirko, bet ir įklampino į dideles skolas.
  • Bankrutavęs verslas ar nevykusi investicija į verslą.

Fizinių asmenų bankroto galimybės

Dažnai žmonės turintys skolų nesikreipia pagalbos, nes paprasčiausiai jiems trūksta informacijos apie fizinių asmenų bankrotą ir jo galimybes. Visų pirma reikia žinoti svarbiausia sąlyga, norint teisme iškelti asmeninio bankroto bylą ir ją laimėti, —  fizinio asmens sąžiningas nemokumas. Bankrutuoti gali kiekvienas žmogus, kuris yra paprasčiausiai nepajėgus finansiškai susimokėti už visas turimas skolas. Taip pat, fiziniam asmeniui suteikiama galimybė bankrutuoti jei jo turima skola atitinka minimalios sumos reikalavimą toje šalyje, kurioje jis ketina bankrutuoti. Kiekvienoje šalyje ši suma yra skirtinga, tiesa — ne visose šalyse fiziniai asmenys turi galimybę bankrutuoti.

Išimtys, kai fizinis asmuo bankroto metu negali tikėtis atleidimo nuo skolų grąžinimo

Svarbu pabrėžti tai, jog fizinio asmens bankroto procedūra teisme nėra skirta tam, kad visiškai atleistų žmogų nuo skolų grąžinimo. Teismo tikslas šios procedūros metu: civilizuotai ir humaniškai išspręsti nemokaus asmens nemokumo problemas nepažeidžiant kreditorių interesų, ieškant kompromiso. Išimtys: kokie fiziniai asmenys gali nesitikėti, kad juos išgelbės jų, kaip fizinių asmenų, bankrotas?

  • Nesąžiningus sandorius sudarinėję asmenys;
  • Asmenys pažeidę kreditorių interesus;
  • Į nusikalstamas veiklas įsivėlę, teisti asmenys;
  • Lošimams, alkoholiui ar narkotinėms medžiagoms priklausomybę turintys asmenys.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *