gamybos ištekliai

Bet kuris gamybos procesas negali apsieiti be jame naudojamų išteklių. Jais vadinami bet kurie materialūs ir nematerialūs resursai, naudojami tam tikrai produkcijai pagaminti. Kitaip tariant, visų šių išteklių visuma ir sudaro prekės savikainą, todėl norint turėti maksimaliai tikslius skaičiavimusi ir galimybę kontroliuoti šį rodiklį, yra būtina sekti savo gamybinių išteklių panaudojimą. Gamyboje šiuos procesus padeda valdyti specialios programos vadinamos ERP (angl. Enterprice Resource Planning). Šios gamybinių išteklių planavimo sistemos leidžia ne tiek apskaičiuoti gamybinius kaštus, tačiau ir modeliuot, bei analizuoti įmanomus pokyčius, bei jų įtaka galutiniam produktui.

ERP sistemos sugeba greitai it tiksliai apskaičiuoti gamybinius kaštus, vertinant įmonės turimus resursus, naudojamus tam tikros produkcijos gamybos procese. Tai gali būti materialiniai ištekliai, tokie kaip naudojamos žaliavos, ir nematerialiniai – darbo jėga. Programos nauda pajaučiama tada, kai norima išanalizuoti esamus rezultatus ir rasti būdus sutaupyti kai kuriuos kaštus, arba efektyviau panaudoti vienus ar kitus išteklius. Gavus duomenis, gamybos vadovai gali gerokai greičiau reaguoti į pokyčius ir laiku imtis reikiamų priemonių nenumatytiems papildomiems kaštams sumažinti.

Planuojamų ir realių rezultatų palyginimas ERP sistemos pagalba, leidžia išsiaiškinti, ar visi ištekliai yra panaudojami taip efektyviai, kaip tai buvo numatyta. Jei faktiniai rezultatai atsilieka tai yra galimybė nustatyti kurioje gamybos proceso dalyje atsirado skirtumas, bei atlikti reikiamas korekcijas, kad visi procesai būtų maksimaliai optimizuoti.

Išteklių valdymas yra svarbus ir norint prognozuoti galimus pokyčius ateityje, kurie gali būti įtakojami įvairių veiksnių, kaip ekonominių, taip ir socialinių. Tai suteikia įmonei šiokį tokį pranašumą ir leidžia pasiruošti sunkesniems laikams arba pasistengti jų išvengti, atlikus reikiamus pokyčius. Tie pokyčiai gali paliesti tiek naudojamas medžiagas arba netgi darbo jėgą, kurios dalis gaminio kainoje kartai gali būti ganėtinai didelė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *