Kiekviena mergina,  kuri prisižiūri galvoja apie tai, kaip išsirinkti plaukų dažus taip, kad smarkiai nepažeisti jų struktūros. Juk gražūs ir sveiki plaukai – vienas svarbiausių gerai atrodančios moters atributų. Kažkas laikosi madų ir dažo plaukus pagal  paskutinį mados klyksmą, o kažkam tai – būtinybė, siekiant užmaskuoti žilus plaukus. Vienaip ar kitaip, iškyla dažų pasirinkimo klausimas. Pakalbėkime apie tai.

Kaip nustatyti savo išvaizdos spalvos tipą.

Intensyvus perdažymas, lengvas tonavimas ar sruogų dažymas, visa tai puiku, tačiau nepasirinkus bet kurią iš šių technikų, svarbu išsirinkti spalvą. Pagrindinis vaidmuo šiame procese atitenka koloristikai bei jūsų išvaizdos tipui. Jeigu jūs žinote spalvos tipą, atitinkantį jūsų išvaizdą, jums bus daug lengviau išvengti klaidų. Svarbiausia yra laikytis šių 2-jų taisyklių:
1. Būtinai orientuokitės į savo spalvos tipą bei natūralią plaukų spalvą. Jeigu neteisingai pasirinksite plaukų dažų toną, tai jis nederės su jūsų spalvos tipu, o dėl to atrodysite neprisižiūrėjusi.
2. Visi kas pašviesina ar tamsina savo plaukus privalo stebėti kiek ir kokio kontrasto reikalauja jūsų veidas. Jeigu nusprendėte keisti savo plaukų spalvą, tai atidžiai skaitykite šį punktą. Tam, kad pasirinktumėte dažų atspalvį, būtina turėti omenyje plaukų spalvą, kuri liks po dažymo. Skirtumas tarp jūsų natūralių plaukų ir išeisiančios spalvos neturėtų viršyti 2-jų tonų. Bet tam, kad tai pavyktų, būtina atkreipti dėmesį į savo išvaizdos tipą.

Plaukų spalva būtinai turi tikti prie jūsų odos ir akių. Egzistuoja 4 pagrindiniai išvaizdos tipai: žiema, vasara, ruduo ir pavasaris.

Žiemos tipas

Merginos, kurių spalvos tipas yra „žiema“ dažniausiai kontrastingos. Jos turi savo natūralų plaukų tipą, tamsius antakius, blakstienas ir akis, bet tuo pačiu metu jų odos spalva itin šviesi.

  • Joms tinka: tamsūs ir šalti atspalviai.
  • Žiemos spalvos tipui netinka šviesūs (blondiniški) ir ugninės spalvos plaukai.

 

Pavasario tipas

Merginos su šiuo spalvos tipu yra šviesių plaukų, akių, antakių, blakstienų ir itin šviesios odos.

  • Joms tinka šviesūs atspalviai: pelenų, medaus, karamelės ar riešutų.
  • Pavasario spalvos tipui netinka: juoda, šokoladinė ir kaštoninė.

 

Rudens tipas

Šio spalvos tipo merginos yra šviesių, bet šiltų bei ugninių ir varinių atspalvių plaukų. Oda žalsvo atspalvio, o akys – žalios.

  • Šiam spalvos tipui tinka: Ugniniai, variniai ir pieniško šokolado atspalviai.
  • Netinka: juodi, šalti balti atspalviai.

 

Vasaros tipas

Mergina, kurios spalvos tipas „vasara“ suderina kitų spalvos tipų elementus. Jums gali tikti rusva, riešutinė, pieniško šokolado, ugninė, varinė ar platininė plaukų spalvos. Reikėtų prisiminti, jog tokiu atveju, jei jūsų plaukai platinos atspalvio – jūsų odos būklė turi būti nepriekaištinga. Bet koks odos paraudimas ar nepakankamas skirtas dėmesys odai bus labai matomi.

 

Vertėtų atminti, kad eksperimentavimas su plaukų spalva yra puiku, kai jie daromi atsižvelgiant į amžių. Jaunoms merginoms galima mėginti eksperimentuoti su plaukų spalva, o moterims, kurioms virš 40 metų, visgi, vertėtų atsisakyti ryškių atspalvių natūralių ir tradicinių tonų naudai.

 

Pažymėtina ir tai, kad kardinaliai keičiant išvaizdą yra svarbu atkreipti dėmesį į plaukų struktūrą. Jeigu padauginti plaukus šviesinančių priemonių, galima sulaukti labai liūdno rezultato. Prieš kardinaliai keičiant plaukų spalvą jums derėtų atidžiai apsvarstyti visus šio darbo subtilumus tam, kad visa dažymo procedūra būtų atlikta padarant mažiausią įmanomą žalą plaukams. Daugeliui moterų, kurios dažo plaukus namų sąlygomis iškyla klausimas: „Ar man pavyks pasiekti tokią plaukų spalvą, kokia pavaizduota ant pakuotės?“ Nederėtų tikėti reklaminėmis gamintojų gudrybėmis ir rinktis plaukų dažus atsižvelgiant tik į pakuotės dizainą ar į gražią nuotrauką ant pakuotės. Įvertinkite kokia jūsų pradinė plaukų spalva ir, žinoma, atkreipkite dėmesį į dažų sudėtį. Prastai parinkti dažai gali kainuoti jums jūsų plaukus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *