Mano namas- mano tvirtovė. Kiekvienas nori savo tvirtovę aptverti, užsitikrinti saugumą bei privatumą. Kad tvora būtų ne tik praktiška, bet ir graži bei derėtų prie bendro vaizdo, prieš pasirenkant kokia ji turi būti, reikėtų atsakyti į kelis pagrindinius klausimus. Kad netektų tvoros perstatyti, konfliktuoti su kaimynais ar skirti daug savo laisvo laiko tvoros priežiūrai, atkreipkite dėmesį į žemiau pateiktus patarimus, kurie padės išsirinkti sau tinkamiausią tvorą.

 

Sklypo dydis

 

Tiksliai žinokite, kokį plotą reikės aptverti tvora. Nuo sklypo dydžio priklausys būsimos tvoros kaina, todėl pradžioje reiktų tai įvertinti. Natūralu, kad kuo didesnis sklypo perimetras, tuo tvoros kaina bus didesnė, todėl įvertinus poreikį bei galimybes, jau galima preliminariai spręsti kokios tvoros reikės.

 

Sklypo aukštis bei lygumas

 

Kuo sklypas lygesnis, tuo jam lengviau parinkti tvorą. Pavyzdžiui „žaliuzi“ tipo tvora, netiks kalvotam sklypui, nes tokia tvora neatliks savo pagrindinės privatumo funkcijos, bei praras estetinę išvaizdą. Kuo lygesnis sklypas, tuo tvora atrodys estetiškiau, bus galima išvengti laiptuoto tvoros išdėstymo. Montavimo darbai taip pat atliekami daug paprasčiau ir greičiau esant lygiam reljefui.

 

Kaimynai

 

Viskas tvarkoje, jei jūsų sklypas yra vienkiemyje, nesiriboja su kitais sklypais ar neturite didelių reikalavimų tvoros išvaizdai bei aukščiui. Klausimų kyla tada, kai aptveriamas sklypas ribojasi su kaimyniniais sklypais.

Kaimynų sutikimo dėl tvoros nereikės jei ji bus statoma 1 m. atstumu nuo sklypo ribos ir jos aukštis bus iki 200 cm.

Kaimynų sutikimo reikės, jei tvora statoma ant sklypų ribos ar arčiau nei 1m. iki ribos.

Taip pat jei tvoros tarpai šiaurinėje pusėje užima mažiau nei 50 % bendro tvoros ploto, o rytų ar vakarinėje pusėje- mažiau nei 25 %. Vadinasi norėdami pastatyti akliną tvorą, be tarpų, kurios aukštis pavyzdžiui 100 cm.- bus reikalingas kaimynų raštiškas sutikimas.

 

 

Gretimų sklypų aukščių skirtumas

 

Jei gretimų sklypų aukštis skiriasi, tvorai bus reikalingas cokolis. Svarbu, kad cokolis netrukdytų nubėgti paviršiniam vandeniui nuo sklypo. Jei cokolio aukštis daugiau nei  20 cm. jis yra traktuojamas kaip atraminė sienutė. Norint statyti aukštesnę nei 1 m. atraminę sienutę mieste, reikalingas savivaldybės leidimas.

Sienutės aukštis, matuojant nuo sklypų ribos taško turi būti mažesnis nei horizontalus atstumas nuo sienutės iki sklypo ribos. Jei aukštis yra didesnis- būtinas kaimyno sutikimas.

 

 

Tvoros paskirtis

 

Įvertinus techninius tvoros statymo reikalavimus galima svarstyti kokia bus pagrindinė tvoros paskirtis- saugumas, grožis, privatumas. Jei, pavyzdžiui, jūsų sklypas yra atokesnėje vietovėje, jums reikia aukštos tvoros, saugumui užtikrinti. Jei gyvenate apsupti kaimynų- jums reikia tvoros, užtikrinančios privatumą, uždaros ir mažai permatomos. Galbūt jūsų namas medinis ir kad išlaikytumėte harmoningą visumą, jums reikia medinės tvoros. Apsvarstykite, kokios funkcijos tikitės iš savo tvoros.

 

 

Dizainas

 

Derindami  tvorą prie namo ir norėdami, kad viskas būtų harmoninga ir estetiška rinkitės tokias pat ar panašias spalvas, derinkite stilius, pavyzdžiui, prie klasikinio dizaino plytų namo dera metalinių strypų tvora, prie modernaus dizaino, tiks skardinė tvora, prie medinio namo- medinė tvora. Jei patiems sunku apsispręsti, kreipkitės į dizainerius arba architektus, kurie pakonsultuos jus ir patars.

 

 

Praktiškumas

 

Pagalvokite kiek laiko norite skirti tvoros priežiūrai ir kiek galite tam išleisti savo lėšų. Medinės tvoros reikalaus nuolatinio dažymo, atnaujinimo ir priežiūros, metalines tvoras reikės profilaktiškai prižiūrėti dėl rūdžių, skardinės tvoros nereikalaus jokios priežiūros.  Pagalvokite, ar turėsite laiko ir noro skirti savo tvorai.

 

Įvertinę pagrindinius tvoros pasirinkimo aspektus bei paskaičiavę savo biudžetą aiškiai žinosite kokios tvoros jums reikia. www.skardastogė.lt komanda pasiruošusi jums pagelbėti, išklausyti jūsų pageidavimus bei pasiūlyti tinkamiausią sprendimą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *