Šiais laikais labai sunku įsivaizduoti kurį nors pramonės sektorių be logistikos paslaugų. Verslininkai vieni kitiems yra konkurentai, tačiau skirtingos verslo kryptys dažnai yra priklausomos viena nuo kitos. Viena aišku, jog kol importas ir eksportas klestės, logistikos įmonės taip pat turės darbo į valias. Esti galybė paslaugų ir prekių rūšių. Paslaugų priemonėms ir visoms prekėms transportuoti yra pasitelkiamos įvairios logistikos rūšys. Priklausomai nuo krovinių savybių, kroviniai skirstomi į tam tikras rūšis: pilni kroviniai, gabaritiniai ir negabaritiniai kroviniai, konteineriai, pavojingi, sunkiasvoriai bei daliniai kroviniai. Pastarieji, daliniai kroviniai, būna konsoliduojami į pilnus krovinius, nes būdami nedidelės apimties jie neužima visos gabenimui skirtos erdvės. Konsoliduoti kroviniai paprastai gabenami perkrauti į logistikos centrus ar perkrovimo taškus iš kurių toliau vežimo kryptimis transportuojami priekabomis. Dalinių krovinių gabenimas – ilgas ir kelis etapus apimantis procesas. Kol kroviniai pasiekia savo tikslą, jie nukeliauja tikrai dideles kelio atkarpas. Verslo pasaulyje dažnai sakoma: „Laikas – pinigai“. Todėl gamybininkai ir tiekėjai labai atsakingai ir pasvertai renkasi logistikos įmones su kuriomis ketina bendradarbiauti. Išlaidos yra skirstomos į pastovias, kintamas ir pusiau kintamas sąnaudas. Versle svarbios ne tik laiko, bet ir piniginės sąnaudos. Amžinas klausimas: „Kaip mažiausiomis sąnaudomis gauti didžiausią pelną?“. Vienas iš būtų – saugus dalinių krovinių gabenimas. O kaip padaryti, kad transportuojami daliniai kroviniai būtų saugūs yra keli būdai.
Dalinių krovinių draudimas. Visuomet egzistuoja rizikos faktoriai: kroviniai būna perkraunami ir gabenami tolimais reisais, keliai kartais slidūs. Niekada negali žinoti ar daliniai kroviniai saugiai pasieks tikslą. Krovinių draudimas yra viena seniausių draudimo rūšių draudimo istorijoje. Pirmieji savo krovinius drausti pradėjo pirkliai, jie būrėsi į grupes, kad krovinio netekimo atveju sumažintų asmeninę riziką. Tuo metu kroviniams didžiausią pavojų kėlė piratai. Krovinių draudimai iš esmės yra priskiriami turto draudimo šakai. Draudimas gali apsaugoti nuo nuostolių dėl krovinio pažeidimo, transportavimo metu, arba nuo dalinio ar net visiško krovinio praradimo. Galima rinktis iš dviejų draudimo sutarčių tipų:
- visų rizikų draudimo (išskyrus draudimo taisyklių sąraše išvardintus nedraudiminius įvykius)
- ir išvardintų rizikų draudimo (kurie pateikti draudimo taisyklių draudiminių įvykių sąraše).
Dar egzistuoja du krovinių draudimo sutarčių tipai pagal apdraudžiamų krovinių skaičių: vienkartinė ir generalinė sutartis. Galimų pagrindinių draudiminių įvykių sąrašas: avarija, gaisras (sprogimas), gamtos jėgų (stichijų) poveikis, krovinio deformacija, apiplėšimas (trečiųjų asmenų veikla), įrenginio sugedimas (tarkime šaldymo) ir kt.
Intermodalinio terminalo paslaugos. Sakysite, jog tai ne krovinių apsauga, o tiesiog transportavimo būdas. Ir būsite teisūs, tačiau toks transportavimo būdas yra kiek saugesnis. Intermodaliniai vežimai padeda išvengti kamščių, suteikia galimybę sumažinti kaštus, krovinius transportuoja stabiliau ir išvengia slidaus kelio rizikos. Be to, tai ekologiškas sprendimas, kuris puikiai tiktų ekologiškų produktų transportavimui. Jūsų pastangos patenkinti klientus, verčiantis ekologiška pramonės šaka, bus kur kas labiau įprasmintos ir įvertintos, jeigu produktai bus ne tik užauginti ekologiškuose ūkiuose su ekologiškomis priemonėmis, bet dar ir transportuojami ekologišku būdu.
Turėdami šiuos du saugiklius, gabensite savo dalinius krovinius kur kas saugiau ir miegosite ramiau.