Veislinio kačiuko įsigijimas – rimtas sprendimas, reikalaujantis apmąstymų ir visos šeimos pritarimo. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad augintinio priėmimas neturėtų būti paremtas impulsyviais sprendimais, neįvertinus visų su šiuo pasirinkimu susijusių pasekmių. Šiame etape turite įvertinti ne tik savo finansines galimybes, bet ir nusiteikimą – kačiukas reikalaus jūsų dėmesio, meilės ir laiko.

Jei norite auginti veislinį kačiuką, pirmasis jūsų darbas – nuspręsti, kur jį pirksite. Galite katę pasiimti iš prieglaudos, veislyno ar individualiai veisimu užsiimančių šeimų. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad jūsų apsisprendimas turėtų būti susijęs ne vien su išlaidomis. Iš tiesų, jei imsite kačiuką iš prieglaudos, greičiausiai gausite mišrūną. Vis dėlto, jei jums svarbu padėti gyvūnui, o jo kilmė ar tai patvirtinantys dokumentai neatlieka lemiamo vaidmens, šis pasirinkimas – kaip tik jums. Jei norite kilmingo augintinio, turinčio dokumentus, išsiskiriančio savitais išvaizdos ir charakterio bruožais, imkite augintinį iš veislyno. Tiesa, nusiteikite, kad toks sprendimas pareikalaus gana didelių investicijų. Šiek tiek pigesnė alternatyva – kačiuko pirkimas iš individualiai veisimu užsiimančių šeimų. Vis dėlto, paprastai jos netvarko veislę ir augintinio kilmę patvirtinančių dokumentų. Nepriklausomai nuo to, kur ketinate pirkti kačiuką ir kiek pajamų šiam tikslui ketinate skirti, nepamirškite, kad gyvūno išlaikymas reikalaus nuolatinių investicijų.

Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad dažna pirkėjų klaida – nežinojimas, kokios veislės augintinio jie nori, arba kačiuko pasirinkimas, vertinant vien tik jo išvaizdą. Katės tarpusavyje skiriasi ne tik savo kailiu, bet ir charakteriu bei temperamentu. Kai kuriais atvejais skirtingos veislės augintinės reikalauja ir skirtingos priežiūros. Pagalvokite, ar norite judraus gyvūno, ar ieškote ramesnio būdo katės. Racionaliai įvertinkite katės kailį – ilgaplaukės augintinės reikalaus daugiau dėmesio ir dažnesnio šukavimo. Be to, katės plaukas labiau velsis į minkštus baldus ir drabužius. Tuo tarpu, beplaukę augintinę reikės dažniau maudyti ir skirti daugiau dėmesio jos odos priežiūrai. Rinkdamiesi kačiuką, pasidomėkite, kaip lengvai ši veislė susidraugauja su kitais augintiniais namuose (jei ketinate auginti ne vieną gyvūną).

Visais atvejais rekomenduojame pasitarti su veterinarais. Primename, kad skirtingos veislės katės turi skirtingų sveikatos problemų. Vienos augintinės iš prigimties linkusios į nutukimą, kitos – turi daug regėjimo problemų ir t. t. Be to, visi kačiukai turi būti skiepijami privalomais skiepais, apsaugančiais nuo dažniausių ligų. Jei apsisprendėte auginti katę, skirkite dėmesio reguliariai jos sveikatos patikrai ir nepamirškite apsilankymų pas specialistą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *