Milijonai žmonių kasdien dėvi papuošalus, bet ik nedaugelis pripažįsta, kad žino kaip teisingai juos prižiūrėti ir dėvėti. Nuo neteisingos priežiūros papuošalai apsineša, pakeičia spalva, susibraižo. Pateikiame keletą patarimų, kaip dėvėti ir valyti papuošalus, kad jie atrodytų puikiai.

Nusiimkite papuošalus atlikdami namų ruošos darbus. Gaminant maistą, sodinant, plaunant namus ar atliekant kitus namų ruošos darbus, rekomenduojama nusiimti papuošalus. Namų ruošoje naudojami chemikalai gali pažeisti papuošalų paviršių, dėl to papuošalai pakeičia spalvą, susibraižo.

Saugokite papuošalus nuo kosmetinių priemonių. Dažantis, kvepinantis ar formuojant šukuosenas, rekomenduojama nusiimti papuošalus. Kosmetikoje, plaukų lakuose, kvepaluose, losjonuose gali būti cheminių medžiagų, kurios dažnai gali pakenkti papuošalams. Dėl šių medžiagų papuošalai praranda blizgesį, pakeičia spalvą.

Nedėvėkite papuošalų eidami į baseinus ar SPA centrus. Chloruotas vanduo gali sureaguoti su Jūsų papuošalų metalais ir gautis reakcija, kurios metu papuošalų paviršius gali suirti, pakeisti spalvą.

Nedėvėkite papuošalų sportuodami. Sportuodami žmonės išskiria prakaitą, kuris gali aptrauki papuošalų paviršių ir papuošalai praras spindesį. Taip pat yra didelė tikimybė, kad plonesnės grandinėlės ar apyrankės gali nutrūkti.

Valydami papuošalus nenaudokite popierinių servetėlių ar rankšluosčių. Poliruojant papuošalų paviršių, rekomenduojama naudoti minkštas šluostes, kurios nesipūkuoja. Jokiu būdu negalima naudoti popierinių servetėlių ar rankšluosčių, nes jie gali subraižyti papuošalų paviršių.

Valydami papuošalus naudokite šiltą vandenį. Šiltas vanduo puikiai pašalina nešvarumus. Į vandenį galima įdėti citrinos rūgšties, kuri suteiks spindesį sidabriniams papuošalams, arba cukraus, kuris sugrąžins spindesį auksiniams papuošalams. Taip pat galima naudoti skysčius, kurie yra specialiai skirti papuošalų valymui.

Prieš dėvėdami, įvertinkite savo papuošalų būklę. Prieš dėvint papuošalus, rekomenduojama apžiūrėti ar nėra įtrūkimu, atsikabinusių detalių, laisvai besilaikančių akučių, kurios lengvai gali iškristi. Jei matote, kad papuošalai yra pažeisti ir gali nutrūkti, reikėtų juos nunešti sutaisyti. Įvertindami papuošalų būklę prieš dėvėdami, būsite tikri, kad nepamesite ar dar labiau nepažeisite papuošalų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *