Malonu, kai žmogui šnekant iš burnos nesklinda blogas kvapas, kai dantys švarūs, ne geltoni, kai jie nėra pernelyg išsikraipę. Sutinkama, jog protingas žmogus deramai ir atrodo. Jis jokiu būdu neleistų sau apsileisti. Galima drąsiai pasakyti, kad tinkama burnos higiena – viena iš vizitinių kortelių.

Verslo pasaulis

Švarių ir sveikų dantų svarbą iliustruoja verslo diskursas. Čia veiklą vykdo tiek mažos įmonės, tiek ir vadinamieji verslo rykliai. Nepriklausomai nuo srities ar korporacijos dydžio, vyksta nuolatiniai procesai bei bendravimas su įvairiais žmonėmis. Ir jei jums nepatinka, kai iš pašnekovo burnos atskrenda kone nuodai, tai vargu, ar norėsite su tokiu asmeniu susitikti dar kartą, kad ir koks pelnas nusimatytų.

Daugelis veiklių asmenų pasakytų, jog svarbu, kad kolega būtų ne tik geras savo srities profesionalas, bet ir kad bendravimas tarp jūsų normaliai megztųsi. Sunkiai to pasieksi dengdamasis nosį ar vengdamas pažiūrėti į geltonuojančią burnos ertmę, kai pašnekovas išsižioja.

Rūpestinga burnos higiena verslininkui yra tas pats kaip geras kostiumas ar solidus laikrodis. Kaip švarūs batai ar pagal etiketą užsisegamas švarkas, taip ir graži šypsena prisideda prie puikaus įvaizdžio ir leidžia suprasti, kad esate ne tik savo srities profesionalas, bet ir rūpestingas, tvarkingas žmogus.

Šypsena gali nuversti kalnus. Todėl dėmesys krypsta į odontologų kabinetus, kuriuose atliekami įvairūs procesai, pradedant profilaktine dantų patikra ir baigiant dantų protezavimu. Tarp tų procesų įsiterpia ir higieninės procedūros, o taip pat ir patarimai, kaip prižiūrėti dantis.

Meilės reikalai

Meilė skatina tobulėti ir, aišku, rūpintis išvaizda. Jei paskiriamas pasimatymas, tačiau vakarienės metu negalite ramiai klausyti, ką prie romantiškų žvakių kalba pašnekovas, tai reiškia, kad juo nepaprastai žavitės arba kaip tik norite kuo greičiau pabėgti, nes negalite net įsivaizduoti, kad tektų bučiuotis su asmeniu, kurio burnos kvapas kėsinasi jus pribaitgi. Nežavi nei geltoni ar kreivi dantys. Jei burna bedantė, tai vėlgi jokia egzotika.

Scenraijus visiškai kitoks, jei vakarieniaujama su tokiu vaikinu ar mergina, kuri (kuri) atrodo tvarkingai. Nėra reikalo lygiuotis į neaiškius standartus, tačiau higienos klausimas neginčijamas. Merginai patiks subtilūs vaikino šypsniai, o šis žavėsis romantiška merginos šypsena. Tuomet net nekils minčių bėgti kuo toliau. Juk bendravimas vyksta su tvarkingu kitos lyties atstovu, žinančiu, kaip savimi pasirūpinti. Ir užuomazgos antrajam pasimatymui tokiu atveju gerokai aiškesnės…

Nauja darbovietė

Vėl grįžtame prie darbų temos. Darbo pokalbis daugeliui atrodo kaip rimtas išbandymas. Jei į jį nuvykstama nepasirūpinus išsivalyti dantų arba apskritai jų neprižiūrima, iškart įvaizdis sumenksta. Jei norima darbo vietos, kur reikės bendrauti su klientais, darbdavys nerizikuos priimdamas asmenį, keliantį abejonių dėl savo tvarkingumo.

Ir kolegos greitai įvertina save prižiūrinčius kolegas. Jei burnos higiena kelia pasibjaurėjimą, asmeniui sunku pritapti. O štai balti ir švarūs dantys prisideda prie teigiamo įvaizdžio kūrimo.

Bendravimas su klientams taip pat labai svarbus. Pokalbio metu kuriamas ne tik paties įmonės darbuotojo, bet ir visos kompanijos įvaizdis. Tad netgi galima pasakyti, jog tinkama burnos ertmės higiena = didesnis pelnas.

Asmeninis pasitenkinimas

Būna atvejų, kai atostogaudamas žmogus vieną kitą dieną atsisako galvos plovimo ar namuose „pasidabina“ senais treningais. Tačiau, po kurio laiko vėl skrupulingai atlikęs visas higienos procedūras ir apsirengęs kiek gražiau, individas tampa pasitempęs, nusiteikęs naujiems darbams. Jį aplanko optimizmas, idėjos. Norisi kur nors vykti, ką nors veikti. Tvarkingumas leidžia sudėlioti mintis ir prisideda prie tikros laimės.

O kas, jeigu…

Iliustruojant burnos higienos svarbą galima pasitelkti ir daugiau pavyzdžių. Sakykime, žmogus toks išsiblaškęs, kad kokias tris dienas iš eilės pamiršo išsivalyti dantis, o prieš tai jau kokį pusmetį vis atidėliojo dantų balinimą. Ir vieną dieną mieste sutikęs seną pažįstamą toks išsiblaškėlis nežinotų, ką daryti. Juk vos nusišypsojus atsivertų „antireprezentacinė“ burnos ertmė, o ir kiekvieną žodį tektų atidžiai pasverti, kad jis nebūtų pernelyg emocingas ar ištartas būnant per arti kito žmogaus – juk kvapas sklinda… Todėl burnos higiena reikšminga ir požiūriu „o kas, jeigu“. O kas, jeigu parduotuvėje, bibliotekoje ar klube minėtas išsiblaškėlis sutiktų ką nors, kas vėliau galėtų tapti jo antrąja puse? Šis optimistiškas scenarijus pasitvirtintų tik tuomet, jeigu burnos higiena būtų elementarus kasdienis procesas, o ne toks reiškinys, apie kurį vis šnekama „pamiršau“.

Ką sako odontologai?

Burnos higienos reikšmę patvirtina ir odontologijos specialistai. Šių teigimu, tinkamas pasirūpinimas burnos ertme – tai kelio užkirtimas ėduoniui ir kitoms problemoms. Dėl to galima teigti, jog gera priežiūra – investicija į sveikatą. Jei skrupulingai skaičiuojate savo finansus, tuomet tinkamas pasirūpinimas dantimis jums reiškia ir protingą lėšų paskirstymą. Juk finansiškai naudingiau laikas nuo laiko apsilankyti odontologo kabinete, nei vėliau leisti dideles pinigų sumas gydant tai, kas atsirado tiesiog dėl delsimo.

Vizito metu gydytojas nustato dantų būklę. Įvertinama ne tik tai, ar pacientas efektyviai prižiūri dantis, bet ir tai, koks plombų stovis. Užsiimama apnašų pašalinimu, o tai tampa prevencija prieš bakterijas.

Kur kreiptis?

Norint, kad burnos ertmės higienos procedūros būtų atliktos profesionaliai, reikia pasidomėti konkrečių gydytojų teikiamomis paslaugomis. O tuomet, kai reikalas jau sutvarkytas, galima šypsotis nesibaiminant neigiamų reakcijų. Tiek verslas, tiek meilės reikalai tuomet klostosi kaip niekad puikiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *