Nusprendus pasirinkti vėdinimo sistemą, labai dažnai galima susidurti su begalės klausimų ir neaiškumų, o neapgalvoti tam tikri dalykai gali atnešti labai daug klaidų, kurias vėliau teks taisyti ir tai kainuos nemažai. Kad viso to bent jau šiek tiek pavyktų išvengti, šiame straipsnyje papasakosime, kaip reikėtų tinkamai pasirinkti ir į ką atkreipti dėmesį, norint namuose turėti kokybišką vėdinimo sistemą.

Blogos kokybė izoliacija

Rengiant vėdinimo sistemą, labai svarbu kreipti dėmesį ne tik į pačią sistemą, bet kaip ji yra izoliuota. Netinkamai parinktos izoliacinės medžiagos arba jų kokybė parinkta ne pačio aukščiausio lygio, ateityje gali atnešti daug problemų. Tad labai svarbu pagalvoti, ne tik apie vėdinimo sistemą, bet ir apie medžiagas, kurios eis prie jos. Jos taip pat turėtų būti aukščiausios kokybės, kad praėjus tam tikram laiko tarpui, jos nereikėtų koreguoti.

Nekokybiškos kolektorinės dėžės

Tai taip pat yra labai svarbus elementas, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Parinktos blogos kokybės minėtos dėžės gali praleisti orą, nes tarp jų susidarys minimalūs tarpai. Tad praeidamas oras per šiuos tarpus mažins efektyvumą ir tokiu atveju teks išleisti daugiau, nei įprastai.

Prastos ortakių detalės

Norint, kad vėdinimo sistemos dirbtų tinkamai, reikia pasirinkti ir kokybiškus ortakius. Tokiu būdu bus sudarytos tinkamos sąlygos šiai sistemai dirbti tinkamai, kokybiškai ir tikrai ilgai. Jeigu pasirenkami prastos kokybės ortakiai, tai didelė tikimybė, kad ilgainiui jie suskilinės arba jose pradės kauptis dulkės ir kiti nešvarumai, kurie galiausiai užkims visą sistemą ir tuomet, be jokios abejonės, bus reikalingas remontas.

Būtina nustatyti tinkamą galią

Nuo netinkamai nustatytos galios labai priklausys sunaudojama energija, o tai lems didelius kaštus. Tad rengiant vėdinimo sistemą iš karto labai svarbu apskaičiuoti jo galią pagal visą plotą ir kitus reikalingus parametrus.

Netinkamas prietaiso pasirinkimas

Prieš įsigyjant vėdinimo sistemos prietaisą, kuris vėdins orą, labai svarbu žinoti, kokias papildomas funkcijas jis turėtų atlikti. Jeigu namuose reikalingas drėgnesnis oras, tai jis turėtų tokią funkciją ir atlikti. Tad jei nežinote, kokį prietaisą geriau pasirinkti, visada rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistais, kurie galės padės išsirinkti pagal jūsų poreikius.

Biudžetas

Kaip žinai, vėdinimo sistemos kainuoja tikrai nemažai. Todėl daugelis norint išvengti didesnių išlaidų bando sutaupyti ant vieno ir kito dalyko ir taip daro didžiulę klaidą. Kuo prekė bus pigesnė, tuo tikėtina ji bus mažiau kokybiškesnė, kas ateityje lems neigiamus padarinius. Todėl iš pat pradžių nusiteikite, kad reikės išleisti gan nemažus pinigus ir tokiu būdu galėsite nusipirkti tinkamus ir kokybiškus prietaisus, kurie ateityje nesudarys didelių problemų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *