Pastatę sienų karkasą, turėsite jį padengti 12,5 mm storio gipso kartono plokšte. Yra įvairių pločių, ilgių ir tipų, įskaitant akustinę gipso plokštę, kuri užtikrina geresnę garso izoliaciją. Pvz., kūginių kraštų plokštės palengvina sklandžią apdailą. Prieš pradedant darbus su gipso plokštėmis, atminkite, kad labai daug įtakos turi tinkamai pasirinkti profiliai gipsui, nes kuo šie yra mažiau lankstūs, t. y., sunkiai pjaustomi, lankstomi ir pan., tuo pats sienos karkasas bus stabilesnis ir tvirtesnis!

Peržiūrėkite ,,Torx” parduotuvėje esantį gipso plokščių asortimentą ir išsirinkite sau tinkamą pagal savo poreikius.

Paruošimas

Standartinė gipso kartono plokštė turi pilką pusę ir dramblio kaulo pusę (kuri yra nukreipta į išorę). Turėsite iškirpti lakštus, kad jie tilptų. Kadangi Jūsų peilio ašmenys labai greitai taps buki, šiam darbui verta naudoti peilį su keičiamais ašmenimis. O jei pjaunate daug gipso kartono plokščių, specializuoti gipso kartono peiliai bus greitesni, saugesni ir pjausite švariau.

Klausiate: vertikaliai ar horizontaliai? Gipskartonio lakštus galite tvirtinti horizontaliai arba vertikaliai (tai lengviau, nes jie sunkūs ir gali atsiremti į grindis). Jei tvirtinate lakštus vertikaliai, kiekvieną plotį nustatykite taip, kad jungtys būtų lygiagrečios smeigės centre. Jei tai darote horizontaliai, apatinę lentų eilę turėtumėte prikalti prie rėmo ir vertikalias jungtis paskirstyti. Tačiau, kad ir kurį būdą pasirinktumėte, turėsite pradėti nuo durų ir iš abiejų pusių judėti į išorę.

Nerimaujate, kad kils problemų nešant ar tvarkant viso dydžio gipso kartono lakštus? Pamatysite, kad patogias 1220 mm x 600 mm lentas lengviau valdyti. Tačiau kadangi jie yra mažesni, juos reikia tvirtinti daug stipriau, o tai reiškia, kad darbas užtrunka ilgiau, o apdaila yra sunkesnė. Be to, gerai pagalvokite prieš bandydami apdailinti patogias lentas juostele ir sujungimo mišiniu, nes sunku pasiekti lygų paviršių. Jums bus geriau, jei gausite gerą tinkuotoją, kad užbaigtumėte darbą su visu gipso sluoksniu.

Kaip pjaustyti gipso plokštę

1 žingsnis

Pradėkite matuodami lakštus, kad jie būtų 12 mm mažesni nei aukštis nuo grindų iki lubų. Pažymėkite pjovimo liniją dramblio kaulo pusėje gipso kartono plokštės pusėje, tada išilgai jos nupjaukite, naudodami rankinį peilį ir tiesintuvą.

2 žingsnis

Apverskite gipso plokštę ir sulenkite galą išilgai, tada nupjaukite, kad lenta užsifiksuotų. Amatiniu peiliu perpjaukite popieriaus pagrindą.

Pasistenkite, kad kas nors padėtų pritvirtinti gipso plokštę prie rėmo – su dviem žmonėmis tai daug lengviau. Nupjauta mediena, naudojama kaip „grindų keltuvas“, padės kiekvieną lentą tvirtai priglausti prie lubų, kai ją pritvirtinsite. Įsitikinkite, kad gipso plokštę pritvirtinate taip, kad dramblio kaulo pusė būtų į išorę, o siūles užbaikite juostele ir sujungimu.

Kaip taisyti gipso plokštę?

1 žingsnis

Pradėdami nuo durų smeigių, atsargiai pastatykite viso dydžio lentą vertikaliai ir dramblio kaulo puse į išorę, kad uždengtumėte pusę durų smeigės pločio ir pusę kitos smeigės. Tada prie lentos papėdės pritvirtinkite kaltą, po juo pastumkite nupjautą medieną ir koja prispauskite lentą prie lubų.

2 žingsnis

Pritvirtinkite plokštę vietoje 32 mm gipso kartono vinimis maždaug 150 mm intervalais, 15 mm atstumu nuo kraštų. Tęskite ištisų lentų montavimą taip pat, kaip ir anksčiau, supjaustydami jas, kad jos tilptų virš durų ir prie gretimų sienų. Jei taip pat turite grindjuostę, turėsite įpjauti gipso plokštę, kad ji tilptų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *