suomija

Glaudūs ekonominiai ir verslo santykiai Suomiją ir Lietuvą sieja jau ne vienerius metus. Iš visų Skandinavijos šalių Suomija užima 4– tą vietą pagal eksporto iš Lietuvos svarbą. Dažniausiai kroviniai iš Lietuvos į Suomiją gabenami jūros keliais. Patogus ir greitas logistikos būdas yra vienas iš privalumų, dėl kurio bendradarbiavimas su šia šalimi vis patrauklesnis Lietuvos įmonėms. Logistikos įmonės keltais į Suomiją gabena tiek standartinius, tiek stambius negabaritinius krovinius. Informaciją apie krovinių gabenimo galimybes ir patrauklius logistikos pasiūlymus galite rasti šias paslaugas teikiančios įmonės interneto svetainėje: https://www.ferrybookings.lt/lt/patarimai/keltai-i-suomija. Taip pat galime aptarti, kas dažniausiai gabenama į Suomiją.

  • Pramonės mašinos

Pramonės mašinos ir įrengimai yra vieni dažniausių produktų, gabenamų į Suomiją. Maisto pramonės srityje naudojama įranga, tekstilės gamybos įrengimai, įvairios staklės, žemės ūkio technika ir kt. 2019 metais sudarė apie 15% visų eksportuojamų į Suomiją prekių.

  • Metalai

Juodasis metalas, plienas ir kitų metalų žaliavos pastaraisiais metais taip pat sudaro apie 14% eksportuojamų iš Lietuvos į Suomiją produktų. Metalų krovinių kiekiai dažniausiai gabenami pilnais jūriniais konteineriais, kurių talpa siekia iki 45 tonų.

  • Popierius/ spauda

Popierius ir popieriaus gaminiai yra vienas iš aktyviausiai Suomijoje vystomų pramonės sektorių. Šią  nišą išnaudoja ir Lietuvos įmonės – popieriaus gaminiai, kartonas ir kitos popieriaus medžiagos taip pat aktyviai eksportuojamos į Suomiją.

  • Baldų pramonė

Suomijos baldų pramonės rinką užpildo nemaža dalis gaminių iš Lietuvos. Eksportuojami tiek pagaminti baldai, tiek baldų gamybai naudojamos medžiagos.

Aptarėme dažniausiai į Suomiją gabenamą produkciją. Ši statistika atspindi prekybos sritis, kurios ypač sparčiai plėtojamos santykiuose tarp Lietuvos ir Suomijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *