vanduo

Namo statybas sudaro keletas atskirų procesų ir etapų, kuriuos būtina atsakingai apgalvoti ir priimti geriausius sprendimus. Jau planuojant namo statybas ir sudarant projektą, vienas iš svarbiausių klausimų yra pastato vandentiekio sistema. Nusprendus kuriuo būdu bus tiekiamas vanduo, prisijungus prie miesto vandentiekio ar iš gręžinio naudojant vandens siurblį, pradedamos planuoti karšto vandens gaminimo galimybės. Net ir  naudojantis miesto vandentiekio paslaugomis, karšto vandens tiekimą dažnai nusprendžiama įsirengti individualiai. Tokį pasirinkimą paskatina mažesnės karšto vandens išlaidos bei galimybė patiems reguliuoti šį procesą. Tokiu atveju karšto vandens pašildymui naudojami vandens boileriai, kuriuos reikia komplektuoti su šildymo įrenginiais. Aptarkime, kokie karšto vandens sprendimai yra efektyviausi ir taupiausi.

  • Šilumos siurbliai oras – vanduo

Šie šilumos siurbliai atlieka dvigubą funkciją – šildo pastato vidaus orą arba vandenį. Pajungti prie boilerio šilumos siurbliai šildo jame esantį vandenį ir tiekia jį į vidinę namo vandentiekio sistemą. Šis karšto vandens gamybos būdas vertinamas dėl pakankamai nedidelių įrengimo išlaidų, nesudėtingo pajungimo proceso bei nereikalaujančio priežiūros naudojimo.

  • Geoterminiai siurbliai

Šie šilumos siurbliai taip pat gali būti komplektuojami su vandens boileriu. Nors geoterminio šilumos siurblio įrengimas yra šiek tiek sudėtingesnis (atliekami kasimo ir gręžimo darbai) ir brangesnis, tačiau vertinamas dėl savo ekologiškumo ir aukšto efektyvumo palyginus su energijos sąnaudomis.

  • Kieto kuro katilas

Patalpų ir vandens šildymas naudojant kieto kuro katilą ir vandens boilerį taip pat vis dar populiarus būdas aprūpinti namus šiluma ir karštu vandeniu. Kietasis kuras yra pakankamai nebrangus, tačiau planuojant naudoti šį šildymo būdą reikia atsižvelgti, kad kieto kuro katilui bus reikalinga atskira patalpa bei periodiška priežiūra.

Karšto vandens sprendimų statant namą yra pakankamai skirtingų. Svarbiausia, išsirinkti priimtiniausią ir labiausiai atitinkantį poreikius variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *