Baldų gamyba – amatas, kurio dėka galime džiaugtis patogiomis sofomis, talpiomis spintomis, estetiškomis komodomis ir daugybe kitų naudingų bei dailių daiktų. Ieškant, kur užsakyti baldus, kyla įvairiausių klausimų. Prieš priimant verdiktą sukirba klausimas, koks turėtų būti baldų gamintojas.

Atsakomybė – teigiamas bruožas ir vertybė, kuri būtina ne tik baldų gamintojams, bet ir apskritai visiems žmonėms. Kai asmuo atsakingas, jis nepaves kliento. Suprantama, būna visokių situacijų. Jei pakilo temperatūra, verčiau gulėti lovoje, nei vykti į darbą gaminti sofos. Tokius atvejus turėtų suprasti ir klientai. Tačiau tuomet, kai viskas gerai ir yra gauta užsakymų, atsakingas baldininkas planuos savo laiką. Jis iki paskutinės akimirkos neatidėlios virtuvinio komplekto gamybos.

Dar vienas su atsakomybe susijęs aspektas yra savo galimybių įvertinimas. Į pensiją išėjęs ir sovietinių automobilių ligas puikiai gydęs mechanikas veikiausiai negarantuotų, kad susidoros su kelerių metų Mercedes‘o tvarkymu. Kinų tautybės virėjas tikriausiai neužtikrintų, kad iš pirmo karto tobulai pagamins lietuviškus vėdarus. Lygiai taip pat ir baldų gamyba užsiimantis asmuo priima tuos užsakymus, kuriuos gali įvykdyti. Jeigu prašoma kokio sudėtingesnio gaminio, svarbu viską įvertinti. Jei tai priimama kaip iššūkis, tuomet atsakingas asmuo bent jau pasiliks užtektinai laiko. Juk negali žinoti, ar pirmas blynas bus prisvilęs, ar kaip tik nepriekaištingas visomis prasmėmis.

Geras baldų meistras turi būti ir geras komunikacijos specialistas. Visų pirma, tai yra nuolatinis tarimasis su klientais. Visų antra, reikia bendrauti su medžiagų tiekėjais. Visų trečia, svarbu tinkamai pristatyti save ir savo paslaugas. Pastaroji užduotis siejasi su įvairiais skelbimais, internetine svetaine ir pan. Vargu, ar žodžiai galėčiau pabandyt sukurti kokį baldą, gal kas pavyks sulauktų dėmesio. Na, galbūt vienas žmogus iš daugybės ir surizikuotų kreiptis, manydamas gauti produktą kone už dyką. Bet daugeliu atveju klientai ieško patikimumo, o apie jį baldų gamintojai turi tinkamai iškomunikuoti. Tokiu būdu potencialus klientas tampa užsakovu.

Su baldų gamyba slider.lt neabejotinai sieja sąžiningumą. Jei paprastos išvaizdos žmogui tas pats užsakymas būtų atliekamas už 100 eurų, o solidžiu laikrodžiu pasipuošusiam asmeniui kaina pakiltų 50 procentų, tai nebūtų labai sąžininga. Išaiškėjus tokiems kainos laviravimams, gamintojo reputacija nukristų viena kita skale žemyn. Be abejonės, į sąžiningumo sąvoką įeina ir kokybiškų medžiagų pasirinkimas. Jei užsakovui pasakoma, kad spintai nupirkti patys brangiausi ir aukščiausios kokybės lankstai, o iš tiesų pasirinkti patys pigiausi, sąžinė kiek susiterštų.

Gaminant kėdes, fotelius, stalus ir kitus daiktus svarbu pasverti laiką. Ar tai padaryti lengva? Viskas priklauso nuo patirties ir įvairių asmeninių savybių. Šioje vietoje galioja paprastas principas – kai esi atlikęs ne vieną užsakymą, kai žinai stipriausias ir silpniausias savo vietas, gali itin tiksliai sudėlioti savo dienotvarkę.

Baldų gamyba reikalauja puikaus šios srities suvokimo. Juk ne visi klientai šimtu procentų žino, ko nori. Jie tikisi, kad baldininkas bus kelrodė žvaigždė. Jei gamintojas nepateikia nei vienos idėjos, tenka nusivilti. Potencialūs užsakovai, ko gero, patrauks pas kitą meistrą. Taigi, išaiškėja, kad gaminant baldus neapsieinama be kūrybiškumo. Profesionalai baldų srityje jaučiasi tarsi žuvys vandeny. Tikėtina, kad jie klientus pakreiptų dar geresne linkme, nei pastarieji nusprendę eiti.

Baldininkas ir matematikas – dar dvi glaudžios sąvokos. Pradedančiajam gali kilti klausimas, kaip nustatyti kainą. Įgudę specialistai žino, kokias kainas gali pasiūlyti, kad pavyktų gauti pelną. Tenka laviruoti, mat itin didelio pelno siekis atgrasytų klientus. Jei kainos itin mažos, darbas atrodys kaip rutina. Tokiu atveju siekiant padoraus atlyginimo tektų dirbti kaip konvejeriui, kas reiškia nuovargį ir didesnę broko tikimybę. Žinoma, visur yra išimčių. Naujokas, net ir dirbdamas tarsi lenktynėse, darbą gali atlikti lėčiau nei įgudęs meistras. Bet ir toks pavyzdys neturėtų būti absoliutinamas. Kodėl? Nes vienas asmuo sugeba reikiamą patirtį sukaupti greičiau nei kitas. Jei sritis atrodo tik pusėtinai įdomi, viskas turbūt vyks ne taip efektyviai. O jei į baldų gamybą žvelgiama kaip į pašaukimą, situacija krypsta į gerąją pusę.

Gamintojai turi suvokti, kas yra funkcionalumas ir kokia jo dermė su dizainu. Tuomet klientai gauna praktiškus ir gražius baldus. Nuošalyje nelieka ir ilgaamžiškumo sąvoka, į kurią geras meistras tikrai atsižvelgia. Jei po poros mėnesių išlūžtų spintos durys, tai jau būtų įtartina. Bet jei po trejų, penkerių, aštuonerių ir dar daugiau metų į spintą rūbai kabinami be jokių trukdžių, baldą pagaminęs asmuo nusipelno į viršų iškelto nykščio.

Aiškėja, kad baldų gamybos sritis – įvairiapusiška ir reikalaujanti įvairių savybių. Norėdami išsiaiškinti, koks iš tiesų turi būti geras gamintojas, sąrašą galėtume tęsti ir sukurti visą knygą. Na, o vartotojai įvertina, ar galutinis produktas atspindi meistro profesionalumą. Pavyzdžių realybėje būtų visokių, tačiau norėtųsi palinkėti atrasti visapusiškai patikimus ir savo amatą puikiai išmanančius baldininkus, kurių dėka patogiai sudėtumėte daiktus, mėgautumėtės jaukumu ir praktiškumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *