Jei esate suplanavę šeimos atostogas šiltuose kraštuose, greičiausiai daug laiko praleisite saulėje bei vandenyje. Vandens pramogos yra be galo naudingos kiekvienam, kadangi jų metu žmogus atsipalaiduoja, gali atsivėsinti nuo karščio ar net lavinti kūno raumenis, užsiimdamas aktyvesne veikla vandenyje, pavyzdžiui, plaukimu. Kaip bebūtų, reikėtų žinoti tam tikrus patarimus, kaip laiką vandenyje paversti ne tik smagesniu, bet ir saugesniu. Taigi, šiame straipsnyje kaip tik ir pakalbėsime apie tai bei pateiksime keletą patarimų, kuo reikėtų pasirūpinti dar prieš leidžiantis į kelionę.
Pasirūpinkite plaukimo reikmenimis
Pirmiausia, ką rekomenduojama padaryti, pasirūpinti plaukimo reikmenimis. Jie itin pravers ne tik jums, suaugusiesiems, bet ir vaikams, ypač jei ketinate juos mokyti plaukti. Dažnai vaikus nuo mokymosi plaukti atbaido tai, jog vanduo pribėga į akis ir tai sukuria diskomfortą. Viso to išvengti gali padėti plaukimo akiniai, kurie apsaugo akis tiek nuo baseino, tiek nuo jūros vandens. Jų pagalba vaikas gali mokytis plaukti kur kas drąsiau bei jaustis saugiau. Taip pat gali praversti ir pripučiamos plaukimo liemenės ar rankovės, kurios leis lengviau išsilaikyti ant vandens bei nepanerti. Na, o jei itin rūpinatės savo plaukais ir nenorite, jog jiems pakenktų baseino ar jūros vanduo, dar pasirūpinkite ir plaukimo kepuraitėmis, kurios bus kaip tik tai, ko jums reikia ir kas padės išsaugoti gerą plaukų būklę.
Nepamirškite saugumo
Nors daugelis žino pagrindines taisykles, kaip reikėtų elgtis vandenyje, tačiau jas tikrai verta prisiminti kartu su visa šeima prieš kelionę. Pradėkime nuo to, jog niekuomet neplaukite vienas. Tai galioja ne tik mėgėjams, bet ir patyrusiems plaukikams. Taip pat nešokite ir nenerkite į baseiną ar į vandens telkinį, nebent esate gerai susipažinę su baseinu ar vandens telkiniu ir tiksliai žinote, koks yra tos vietos gylis bei dugno reljefas. Priešingu atveju rizikuojate susižeisti galvą ar pažeisti stuburo smegenis, nusileidus seklioje vandens vietoje. Na, o jei planuojate užsiimti aktyvesnėmis ir ekstremalesnėmis vandens pramogomis, jokiu būdu nepamirškite tuo metu dėvėti gelbėjimosi liemenę, kuri užtikrintų saugumą bei leistų jums jaustis ramiau.
Pasiryžkite naujiems potyriams
Ne paslaptis, jog šiltuose kraštuose vandens pramogos yra vienas populiariausių pasirinkimų tarp turistų. Čia jų galima rasti be galo daug bei atitinkančių kiekvieno norus bei poreikius. Iš vandens pramogų galima rinktis: giluminį nardymą, pasiplaukiojimą vandens motociklais, vandenlenčių sportą, skrydį vandens skraidykle ar skrydį parašiutu virš vandens. Mėgstantiems ramesnį laiko praleidimo būdą ar norintiems užsiėmimo, tinkančio visoms amžiaus grupėms, labiausiai tiks paviršinis nardymas, kuris leis pamatyti, kas vyksta po vandeniu bei susipažinti su tos vietos gyvūnija. Iš tiesų, jei mokate plaukti, šią veiklą galite išbandyti ir savarankiškai, viskas, ko reikia, pasirūpinti nardymo kaukėmis. Jei susidomėjote, nardymo kaukės iš www.varle.lt bus puikus pasirinkimas! Tiesa, reikėtų suprasti, jog giluminis ir paviršinis nardymas itin skiriasi, kadangi pirmuoju atveju reikalinga profesionali nardymo įranga – oro balionas, plaukimo liemenė, plaukmenys ir nardymo kaukė. Kaip galima suprasti iš pavadinimo, giluminio nardymo metu yra leidžiamasi į didesnį gylį bei galima apžiūrėti sudužusių laivų liekanas bei susipažinti su daugiau ten gyvenančių gyvūnų.
Nepamirškite kremo nuo saulės bei galvos apdangalų
Galiausiai, paprasčiausias, tačiau tikrai ne mažiausiai reikšmingas dalykas – kremas nuo saulės bei galvos apdangalai. Nors ir užsiimsite vandens pramogomis, tačiau neišvengsite ir buvimo krante ar prie baseino, dėl to būtinai pasirūpinkite tiek kepurėmis, tiek ir kremu nuo saulės, kurie padės išvengti perkaitimo saulėje ar odos nudegimo. Šiltuose kraštuose įprastai saulė yra labai aktyvi, todėl nudegti galima itin greitai, o tai tikrai neprisidės prie smagių atostogų, kadangi sukels didelį diskomfortą ir skausmą. Tėveliams net rekomenduojama pasirūpinti tokiais mažyliams skirtais maudymosi kostiumėliais, kurie pilnai uždengtų pečius bei rankas, kas leis jaustis ramiau, jog saulės spinduliai neigiamai nepaveiks vaiko odos.
Taigi, tikimės, jog visi šie patarimai buvo naudingi ir prisidės prie gerų patirčių atostogose. Svarbiausia – nepamirškite, kad vandenyje itin svarbus saugumas, o visa kita priklauso nuo jūsų norų bei poreikių!