Darbo paieškos kiekvienam žmogui būna labai skirtingos. Vieniems darbą pavyksta atrasti tarytum akimirksniu, kai tuo tarpu kitiems paieškos užtrunka ne vieną mėnesį. Taip pat vieni lengvai pirmuoju bandymu suranda savo svajonių darbą, o kiti tokio darbo nepajėgia surasti ir bėgant dešimtmečiams. Tai labai akivaizdžiai parodo, kad kiekvienas atvejis yra labai individualus ir skirtingas. Būtent dėl šios priežasties yra ypač svarbu į naujo darbo paieškas žvelgti realistiškai, suprantant, jog šis procesas gali užtrukti.

Turėkite savo viziją

Visų pirma labai naudinga pagalvoti apie savo viziją, t.y. tai, kaip jūs įsivaizduojate savo naująjį darbą ir save tokioje darbovietėje. Turėtumėte pasistengti save vizualizuoti naujoje darbo vietoje ir pabandyti suprasti, kas joje jums būtų svarbiausia. Tokiu būdu jums turėtų būti lengviau suprasti, kokie bus jūsų prioritetai ieškant darbo ir ko jūs galėtumėte reikalauti iš savo darbdavio. Šiuo atveju jūs taip pat turėtumėte suprasti, kad tie, kas siūlo darbą šiomis dienomis ne ką mažiau turi prisitaikyti prie savo darbuotojų.

Todėl tikrai nemanykite, kad visus reikalavimus gali kelti tik darbdavys. Jei darbdavys nori, kad jo darbuotojas jo įmonei sukurtų didelę pridėtinę vertę, jis privalo užtikrinti, kad darbuotojas jaustųsi komfortiškai ir būtų patenkintas savo darbo vieta.

Savo patirtį ir žinias vertinkite realistiškai

Labai daug žmonių (ypač jaunimo tarpe) savo žinias ir sugebėjimus vertina pakankamai nerealistiškai. Tačiau nors pasitikėjimas savimi yra labai gera savybė, perdėtas pasitikėjimas kartais gali pakišti koją. Todėl jei jūs norite, kad jūsų laukiančios darbo paieškos jums būtų sklandesnės, taip pat turėtumėte būti tikri, kad realistiškai žvelgiate į tai, ką jūs mokate, sugebate ir žinoti. Tai turėtų jums padėti sumažinti didelių ir reguliarių nusivylimų tikimybę bei paspartinti darbo paieškų procesą.

Pasirūpinkite gyvenimo aprašymu

Turbūt klausiate savęs, ką gi tai turėtų reikšti? Jūs jau turite standartinį savo gyvenimo aprašymą, kuriame yra nurodyta jūsų darbinė patirtis? Tačiau turite būti labai kritiški savo gyvenimo aprašymo atžvilgiu ir pabandyti nuoširdžiai atsakyti į vieną svarbų klausimą – ar jūsų gyvenimo aprašymas iš tikrųjų atrodo labai originaliai ir traukia dėmesį? Jei atsakymas yra neigiamas, tokio gyvenimo aprašymo tikrai neturėtumėte siųsti potencialiam darbdaviui, kadangi tuomet rizikuotumėte prarasti progą būti pakviestiems į pirmąjį darbo pokalbį.

Jūsų gyvenimo aprašymas privalo būti labai originalus ir išskirtinis. Tik tokiu atveju galėsite patraukti darbdavio dėmesį ir galbūt sulaukti jo atsakymo.

Taigi, nepaisant to, ar jus domina darbas pilnu etatu, ar tik papildomas darbas keletą valandų per dieną ir kelias dienas per savaitę, jūs turėtumėte skirti laiko ir pastangų tam, kad tinkamai pasiruoštumėte jūsų laukiančioms naujo darbo paieškoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *