namas

Dauguma iš mūsų svajoja apie nuosava namą. Mintyse sukasi vaizdai aie savaitgalio rytą sėdint terasoje su kavos puodeliu ir žiūrint į gražią vėją. Svajonės gali būti gražios tačiau sunkiai pasiekiamos. Namo statyba gali tapti labai ilgu procesu. Jei neteisingai įvertinsite savo galimybes ir nesilaikysime fiskalinės drausmės, gali tekti ilgą laiką gyventi su nesutvarkytu gerbūvių, be tvoros ir daugybe nebaigtų remonto darbų namo viduje.

Planuokite išlaidas kiekvienai plytai

Statybos gali būti malonus procesas, bet tik tuo atveju jei esate tvirtai apsisprendęs ir turite išteklių užsbrėžtam tikslui pasiekti. Išlaidos namo statybai prasideda dar iki pamatų pastatymo, sklypo kaina, namo projektas ir dokumentų tvarkymas gali kainuoti nemažus pinigus todėl teisingai planuokite visus darbus ir kontroliuokite pinigus. Laikykite projekte nustatytų reikalavimų, namo ploto, aukščio, išdėstymo sklype, langų dydžių ir kitų nustatymų, kad ateityje nereikėtų taisyti projekto.

Ieškokite patikimų statybininkų

Statybininkų, stogdengių, santechnikų, apdailos meistrų paieškos gali užsitęsti. Blogi meistrai gali ne tik pailginti statybos laiką bet ir sugadinti brangias statybines ir apdailos medžiagas. Dar blogiau, pavyzdžiui, neteisingai išvedžioti kanalizacijos vamzdžiai, ventiliacijos darbų klaidos gali reikšti nuolatinį vargą ir nemalonius kvapus pradėjus gyventi name. Klaidų taisymas bus brangus ir nemalonus, todėl svarbu rasti patikimus meistrus su rekomendacijomis. Niekuomet nemokėkite statybininkams avanso, tik atlikus suderėtus darbus sumokėkite pinigus kad jie būtų suinteresuoti toliau pratęsti darbus.

Pasitelkite specialistus

Ne kiekvienas žmogus turi gerą skonį. Norit turėti stilingą interjerą nepasikliaukite vien tik savo idėjomis, ieškokite pagalbos ir kreipkitės į interjero dizainerius. Tai padaryti reikia dar prasidedant statyboms. Dizaineris patars kaip geriau išdėstyti baldus, apšvietimą pagal jūsų pasirinktą namo projektą. Namų interjere svarbu suderintos medžiagos, spalvos, funkcionalumas ir estetika, todėl čia reikia profesionalo prisilietimo. Tas pats galioja ir lauke apželdinant sklypą. Tokiu pat principu ieškokite įrangos savo namui – šildymo sistemų, vandentiekio, kanalizacijos, vėdinimo įrangą pirkite iš patikimų parduotuvių pavyzdžiui https://namams24.lt/25-rekuperatoriai. Visuomet, jei tik leidžia finansai, rinkitės įrangą su ilgesne garantija, ją prasitęskite, sudarkite sutartis su įmonės kurios prižiūrės jūsų namo inžinerines sistemas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *