Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, populiarėja saulės energijos įdarbinimas. Šiais laikais, kai kiekvienais metais sunaudojame vis daugiau elektros energijos, kyla didelis poreikis elektros energijos taupymui. Vienas geriausių sprendimų – alternatyvūs atsikuriantys šaltiniai. Lietuvoje plačiai įdarbinama saulės energija, vis daugiau gyventojų prisijungia prie saulės elektrinių tinklo arba renkasi kitas alternatyvas. Viena iš jų – saulės parkai ir dalyvavimas jose.

Kas tai yra?

Saulės parkai – tai didžiulės saulės elektrinės, kurios yra statomos įvairiose Lietuvos vietose. Gali būti, kad jau esate matę saulės parką. Jeigu kur nors važiuodami, atvirame lauke matėte daugybę saulės kolektorių, tikėtina, jog tai ir buvo saulės parkas. Dažniausiai parkai yra didesni nei įprastos elektronės ir yra skirtos naudotis visiems, kas tik nori.

Pavyzdžiui, individualių namų gyventojai, norintys naudotis saulės energija, gali skirti savo kieme vietos elektrinės statybai arba susimontuoti kolektorius ant namo stogo ir pradėti gaminti elektrą. Tačiau ne visi turi tokių galimybių. Be to, vis dažniau prie saulės elektros gamybos nori jungtis ir daugiabučių gyventojai. Tad visi šie žmonės gali dalyvauti saulės parko bendruomenėje.

Kaip prisijungti?

Jums tereikia pasidomėti, kokie saulės parkai Lietuvoje šiuo metu veikia ir kas kviečia jungtis naujus bendruomenės narius. Tuomet susisiekite su parko administratoriumi, nurodykite, kokią dalį parko norėtumėte įsigyti arba išsinuomoti ir laukite, kol būsite patvirtintas kaip naujasis saulės energijos gamintojas. Tai greitas, paprastas ir lengvas procesas. Visuomet galite susitarti ir nuvykti gyvai apžiūrėti parko ir jo dalies, kuri priklausys Jums.  Vėliau seks maloniausia dalis – stebėti, kiek pagaminate ir kiek sutaupote.

Kaip žinoti, kiek sutaupau?

Jeigu iki šiol daug nesidomėjote saulės energija, natūralu, jog nesate susidūrę ir su tuo, kiek galima sutaupyti, įdarbinus saulę. Specialistai skaičiuoja, kad pradėjus gaminti saulės energiją patiems arba įdarbinus saulės elektrinę, galima sutaupyti elektrai išleidžiamų išlaidų, o tiksliau jas sumažinti net kelis kartus. Tačiau kai saulės parkas yra toli nuo namų, ne visiems lengva susigaudyti, kiek jau pavyko sutaupyti ir pagaminti energijos. Todėl šiandien saulės parkai kuria elektronines sistemas, kuriose visi bendruomenės nariai turi savo anketą. Bet kuriuo metu prisijungę prie sistemos galite matyti, kiek energijos jau sugeneravo Jūsų turima saulės parko dalis. Tai patogus būdas visuomet stebėti situaciją ir žinoti, kaip Jums sekasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *