Naujakurystės džiaugsmai yra malonūs, keliantys iššūkius bei suteikiantys tam tikro prieskonio gyvenimo rutinoje. Tačiau pirmą kartą kažką darant, kyla daug klausimų ir atsiranda dvejonių. Aplinkos tvarkymas yra svarbi užduotis kuriant namų ir aplinkos jaukumą, todėl pakalbėkime apie tai, kas svarbu tvarkantis aplinką.

Planuoti, o ne eksperimentuoti

Aplinkos tvarkymas apima daugybę veiklos etapų, todėl dažnai galima pasimesti tarp to ką būtina padaryti ir kas nėra labai svarbu. Ypač kai riboja biudžetas. Todėl svarbu tikslingai susiplanuoti veiklas, suskirstyti darbus etapais ir juos pamažu vykdyti.

Pradėti galima nuo sklypo aptvėrimo. Ir čia ne tik pasirinkimas kokia tvora, bet ir nuo ko „slepiamės“ ir ką norime matyti. Štai jei šalimais yra geležinkelis, triukšminga gatvė, greičiausiai norėsis pasislėpti nuo triukšmo ir taršos, todėl bus reikalinga šiek tiek rimtesnė tvora, aukštesnė gyvatvorė ar kitas atitvaras apsaugantis namus nuo nepageidaujamo triukšmo. Jei šalimais miškinga vietovė, atsiveria gražus vaizdas, greičiausiai tvoros arba nesinorės arba norėsis tokios, kuri grožio nepaslėptų.

Pavėsinė, terasa ar tiesiog erdvė poilsiui kieme tikrai neturėtų būti nustumta į paraštes ir palikta įrenginėti vėlesniems laikams. Aplinkos tvarkymas užtrunka ilgai, ypač jei darbus atliekate patys, tad svarbu turėti tą nedidelę ramybės oazę, kurioje galite atgauti jėgas, pailsėti, išgerti arbatos su šeima, bet smagiai leisti laiką su užsukusiais draugais.

Galvodami kur sodinti medžius, kur vaismedžius, kur įrengti pavėsinę, o kur sustatyti mažosios architektūros dirbinius, svarbu planuoti jų vietas ir nedaryti spontaniškų sprendimų. Taip pat nesivadovaukite mintimi „jog tai laikinai“, nes dažnai kažką padarę laikinai, tą ir paliekate amžiams, o nesuplanuotas ir keistas vietos apsirinkimas gali vėliau sukurti chaotišką vaizdą kieme. Todėl jei nežinote ką ir kur daryti – nedarykite. Pirma susiplanuokite, tuomet įgyvendinkite. Geriau lėčiau, bet ten kur turi būti ir taip kaip ateityje bus gražu.

Pradėkite nuo nereiklių augalų

Augalai, medžiai, gėlės yra neatsiejama kiemo dalis. Galbūt turite viziją, ko norite ir apie ką svajojate, tačiau pačioje pradžioje žmonės dažnai persistengia bandydami vienu ypu įgyvendinti viziją. Geriau pradėkite nuo mažų žingsnelių, formuokite gėlyną ir kiemo aplinką nuo nereiklių, daugiamečių augalų. Vėliau, kai įprasite ir perprasite sodininkystes paslaptis, galėsite imtis rimtesnių projektų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *