Gausus prakaitavimas, žliaugiantis ir varvantis prakaitas nuo odos – nemalonus jausmas, kuris kamuoja tiek vyrus, tiek ir moteris. Tai jausmas, kuris sukelia didelį diskomfortą, kadangi neįmanoma normaliai dirbti, mokytis ir užsiimti mėgstama kasdienine veikla, kuria žmogus užsiiminėjo iki prasidėjusio gausaus prakaitavimo.

Šis diskomfortas yra tiek fizinis, tiek ir psichologinis. Fizine prasme pasireiškia tiesiog kasdienybėje. Įsivaizduokime situaciją: žmogus dirba firmoje, kurioje kiekvieną dieną susitinka su klientais, spaudžia jiems rankas,  tačiau spaudžia jas su šlapiu delnu. Taip pat prakaitas pažastų srityse labai dažnai išryškėja, todėl tai irgi sukelia neigiamų padarinių. Fizinis prakaitavimas perauga į psichologinį labai greitai ir paprastai – nejaukiai jausdamiesi fizine prasme, žmonės blogai pasijaučia ir psichologiškai.

Prakaitavimas naktimis moterims

Prakaitavimas naktimis moterims pasireiškia dėl pačių įvairiausių priežasčių. Tos priežastys gali būti tokios pačios, dėl kurių naktimis prakaituoja ir vyrai.

  1. Gausus prakaitavimas naktį gali būti kaip atsiliepimas į dieną patirtą stresą. Pažeista nervų sistema siunčia mums signalus, tokius kaip gausų prakaitavimą, todėl reikia stengtis per daug nesinervinti ir gyventi kiek įmanoma ramiau.
  1. Mityba turi įtakos mūsų kasdienei gyvenimo kokybei, taip pat ir miegui. Prieš miegą pasistenkite nevalgyti aštraus maisto, nes dėl jo organizmas išskiria papildomą prakaitą, kadangi sureaguoja į maisto skleidžiamą aštrumą.
  1. Sintetinė patalynė arba naktiniai marškiniai – jų derėtų vengti. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl žmogus prakaituoja gausiau naktį nei derėtų. Rinkitės natūralias medžiagas, kad oda kvėpuotų, o organizmas ilsėtųsi.

Prakaitavimas naktimis moterims gali pasireikšti ir dėl menopauzės – žinoma, tai priežastis, kuri yra tinkama vyresnio amžiaus moterims. Dėl menopauzės atsiranda ne tik gausus prakaitavimas, bet ir kiti sveikatos sutrikimai: galvos svaigimas, pykinimas, nuotaikų kaita.

Gausus prakaitavimas gali būti neigiama priežastis, kuri gali pakenkti lytiniam gyvenimui. Juk tikrai ne kiekvienas partneris mėgsta „šlapias“ glamones. Bet kokiu atveju gausų prakaitavimą tiek vyrams, tiek ir moterims būtina gydyti kuo skubiau, kol jis visiškai neigiamai nepaveikė žmogaus gyvenimo. Kreipkitės į gydytojus jeigu prakaituojate dažniau ir be jokios priežasties – spręskite šią nemalonią situaciją.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *