pavojai

Ne paslaptis, kad šiais laikais vis mažiau privačių namų gyventojų naudojasi vietinio ryšio telefonais. Anksčiau buvusios itin populiarios telefoninės sukčiavimo schemos, šiandien pamažu eina užmarštin. Tačiau tai nieku gyvu nereiškia, jog sukčiai nurimo ar jų sumažėjo. Priešingai, šiais skaitmenizacijos laikais, dideliais mastais fiksuojamos internetinės sukčiavimo atakos, kurios padaro labai daug žalos.

Realybėje tikriausiai visi atvejai net nėra žinomi. Apgaulės aukomis tampa ir išsilavinę, pasiturintys asmenys, verslininkai, kurie nepraneša, nes gėdijasi, jog taip apmaudžiai buvo prigauti. Atlikti tyrimai atskleidė, kad beveik pusė apklausoje dalyvavusių žmonių, patys arba jų artimieji buvo susidūrę su internetiniais sukčiais. O kas šeštas sukčiavimo atvejis baigiasi sukčių naudai.

Labai gaila, kad daugelis gyventojų, neturi informacijos, kaip galėtų apsisaugoti nuo galimų nuostolių. Klausantis kitų istorijų, sunku patikėti, kad žmonės gali būti tokie patiklūs. Tačiau sukčiai veikia labai gerai pasiruošę ir jų sukeliamas psichologinis spaudimas, tiesiog priverčia užmiršti viską, ką žinojome.

Todėl geriausias būdas – užkirsti kelią pačiai sukčiavimo priežasčiai, tai yra tinkamai apsaugoti savo kompiuterį bei kitus įrenginius nuo galimų atakų. Grėsmių yra tiek daug ir skirtingo pobūdžio, kad kartais net ir ne visos antivirusinės programos gali jas aptikti. Kibernetiniai sukčiai pasinaudoja pažeidžiamomis programinės įrangos vietomis. Vieni iš jų veikia tiesiog užkimšdami pašto dėžutes šlamštu, kiti veikia kur kas agresyviau – pavagia asmeninius duomenis, įdiegia virusus į kompiuterius, sutrikdo serverių darbą.

Ypatingai daug grėsmių internete tyko vaikų. Kaip žinia, šiandien kompiuteriu naudojasi labai daug vaikų, kurie gali tapti ne tik finansinių sukčių, bet ir seksualinių išnaudotojų taikiniu. Todėl labai svarbu, kad namų kompiuteryje būtų įdiegta efektyvi apsauga, leidžianti aptikti ir neutralizuoti kenkėjišką turinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *