Kreditas yra paprasta paskola iš banko ar kitos finansinės institucijos grynaisiais arba į sąskaitą. Tai rimtas finansinis įsipareigojimas, į kurį būtina žiūrėti rimtai ir atsakingai.

Kai reikia greitai gauti pinigų arba trūksta prie santaupų, kiekvienas mūsų žinome, kad reikia pinigus iš kažkur pasiskolinti. Tai galime padaryti iš draugų ar giminaičių, tačiau, jei niekas nepaskolina, kreipiamės į banką, kredito uniją ar greitų paskolų bendrovę prašydami paskolos. Paskola (kreditas) išduodama atsižvelgiant į mūsų poreikius ir finansinę situaciją, kuri parodo, per kiek laiko galėsime ją grąžinti.

Ilgiausiai grąžinamas kreditas

Kreditas paprastai yra grąžinamas per mėnesių arba keletą metų, priklausomai nuo to, kokią sumą pasiskolinome, ir per kiek laiko įsipareigojome ją grąžinti. Ilgiausiai grąžinamas kreditas – studijų kreditas, kurį atiduoti galima per 10-15 metų. Vartojamieji kreditai atidavinėjami per 5-10 metų, priklausomai nuo sumų dydžių. Trumpiausias skolinimo laikas – kelios dienos – taikomas greitiesiems kreditams, kurių sumos nėra didelės ir nesiekia 5000 litų.

Kreditai paprastai grąžinami kartu su palūkanomis. Greitųjų kreditų bendrovėse palūkanas keičia paskolos administravimo mokestis, kuris prilygsta 10-20% dydžio palūkanoms, priklausomai nuo skolinamos sumos.

Vartojimo kreditas

Kas yra vartojimo kreditas? Vartojimo kreditas yra fiksuota pinigų suma nuo 1 iki 40 tūkstančių litų, kuri yra pasiskolinama iš banko ar kitos finansinės institucijos ir grąžinama per keletą metų. Kreditą galima grąžinti ir anksčiau, tačiau reikės sumokėti palūkanas, nebent sutarties sąlygos numato kitaip. Vartojimo kreditus išduoda daugiausiai bankai ir kredito unijos (čia suma priklauso nuo įneštų pajų kiekio), taip pat ir greitųjų kreditų bendrovės. Vartojimo kreditą darbuotojui gali suteikti ir įmonė, kuriame jis dirba. Privatūs asmenys vartojimo kredito negali išduoti, nes visos įstaigos užsiimančios panašia veikla yra prižiūrimos kelių asociacijų (Lietuvos vartojimo lizingo ir kredito asociacija bei Greitųjų vartojimo kreditų asociacijai (LGVKA)), o privatūs asmenys tai daro nelegaliai. Vartojimo kreditas – populiariausia kreditų rūšis Lietuvoje.

Kreditas – didelis finansinis įsipareigojimas

Prieš imant paskolą būtina pasverti visus už ir prieš, taip pat galutinai nuspręsti, ar iš tikrųjų to kredito reikia, gal yra alternatyvių tikslų pasiekimo galimybių, nesikertančių su įstatymais. Taip pat rekomenduojama imant kreditą neskubėti, pasidomėti įvairių bendrovių pasiūlymais, pasigilinti į sąlygas, taip pat ir sutartis, kad po kurio laiko kreditas netaptų akmeniu po kaklu. “Skola – ne rona, neužgyja” – sako lietuvių liaudies patarlė. Per tūkstančius metų situacija nelabai pasikeitė, todėl skolinimasis vis dar yra rizikingas ir pavojingas dalykas šeimos gerovei. Prieš skolindamiesi pagalvokite, kaip grąžinsite pinigus, kas nutiks, jei staiga neteksite darbo ir nuolatinių pajamų. Jei nesugebėsite laiku grąžinti skolos, galite pradėti lošti arba imtis nelegalių darbų ir užduočių, kurie gali sukelti tikrą katastrofą šeimai ir aplinkiniams. Ar tikrai tie keli tūkstančiai litų padės pasiekti to, kuo džiaugsitės ilgiau, nei paskolos išsimokėjimo laikotarpis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *