Pinigai reikalingi nuolatos. Geriausi skolintojai yra giminės, nes galima susitarti dėl palūkanų. Jei tokių nėra, padėti gali tik rimto banko paskola.

Banko paskola imama paprastai dviems dalykams, kai negelbsti santaupos ir turtingi giminaičiai – vartojamoji paskola yra iki 100 000 litų priklausomai nuo banko, būsto paskola gali būti kokia tik nori, jei bankas laiko skolininką pajėgiu grąžinti paskolą laiku ir su visomis palūkanomis. Banko paskola paimama per keletą dienų pateikus reikalingus dokumentus.

Vartojamoji banko paskola

Vartojamoji banko paskola yra nuo 1000 iki 100 000 litų trumpalaikė paskola. Ji duodama 5 metams, įsitikinus, kad skolininkas yra pajėgus ją grąžinti. Įsitikinama gana nesunkiai – bankas reikalauja išrašo iš darbovietės apie sumokėtą atlyginimą per pastaruosius 6-9 mėnesius. Taip pat ir sutuoktinio, nes skola būna bendra. Pasitikrinami duomenys Sodroje, tada pateikiamas ir įrodymas, kad turite nekilnojamojo turto. Visus duomenis apsvarsto paskolų komisija ir nusprendžia ar suteikti norimą sumą, ar ne. Aišku, vadybininkas banke pagal turimas pajamas apskaičiuoja, kokio dydžio banko paskola gali būti išduodama iš anksto, kad lūkesčiai nebūtų per dideli. Prieš sunkmetį paskolos buvo dalinamos į kairę ir dešinę, tad bankai pasimokė iš lengvabūdiškos paskolų išdavimo tvarkos ir dabar ji gerokai griežtesnė nei 2008 metais.

Banko paskola būstui

Sunkmečiui praėjus vis dažniau ir dažniau matome būsto paskolos reklamas televizijoje ir spaudoje. Tai rodo, kad statybų rinka atsigauna ir vėl bankai noriai dalina būsto paskolas. Banko paskola būstui reikalauja šiek tiek daugiau popierizmo, nei vartojamoji paskola. Aišku, pirmiausiai reikia įrodyti, kad esate mokus klientas pateikiant 6 paskutinių mėnesių darbo užmokesčius, kitas papildomas pajamas, pajamų deklaraciją. Tai galioja ir sutuoktiniu, nes ūkis bendras. Po pajamų duomenų pateikimo reikalingi išsamūs duomenys apie įsigyjamą nekilnojamąjį turtą su visais leidimais statyti, preliminariomis pirkimo-pardavimo sutartimis, įvertinimu ir kitais popieriais, kurie pasirašomi su numatomo pirkti būsto statytojais arba pardavėjais. Į visą šį reikalą įpainiojami ne tik statytojai, pardavėjai, bankas, bet ir notarai bei teismas, kuris priima leidimą įkeisti įsigyjamą būstą. Visas dokumentų tvarkymo procesas užtrunka apie 1-2 mėnesius, tad reikia apsišarvuoti kantrybe, nes įvairių institucijų duris reikės pavarstyti nemažai.

Sprendimas išduoti būsto paskolą priimamas gana greitai, o visa kita – paprasčiausias popierizmas.

Banko paskola verslui

Be asmeninio pobūdžio paskolų bankuose išduodama ir banko paskola verslui pradėti. Paprastai tokiu atveju galima paimti dvi paskolas – Investicinę paskolą ir paskolą apyvartiniam kapitalui. Banko paskola apyvartiniam kapitalui išduodama steigiant įmonę, arba ją plečiant. Investicinė banko paskola išduodama plėtojant tam tikras įmonės paslaugas ir produktus, nes skiriama įvairių gamybinių įrenginių įsigijimui. Tokia paskola yra ilgalaikė investicija į verslą ir jo tobulinimą.

Banko paskola verslui išduodama pateikus konkrečius verslo planus ir skaičiavimus dėl būsimojo pelno. Verslo steigėjai taip pat privalo pateikti savo asmens bei finansinę padėtį įrodančius dokumentus. Tai reikalinga siekiant apsisaugoti nuo galimų sukčiavimo atvejų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *