darbas

Užsienyje norėtumėte padirbėti kurį laiką? O galbūt ieškote nuolatinio darbo ne Lietuvoje? Užsienyje įsitvirtinti galima gana nesunkiai, jeigu tik mokate anglų kalbą ir esate pasiruošę dirbti. Kitose šalyse įsitvirtinti pavyksta tikrai nevisiems, nes tam reikia nemažai pastangų. Turbūt tikslinga sakyti, kad norint prasimušti kitoje šalyje, teks įdėti daugiau darbo ir pastangų nei Lietuvoje.

Įdarbinimo agentūros dabar pateikia gana nemažą pasirinkimą. Jūs galite rinktis darbus tiek pagal šalis, tiek pagal specialybę, tiek pagal atlyginimo dydį. Jeigu jus domina geras darbas Olandijoje, tai dar nereiškia, kad jį gauti bus paprasta. Neturintiems patirties jokioje srityje, dažniausiai siūloma rintis nekvalifikuotą darbą. Tačiau, nenusiminkite, nes už tokį dabar mokamas adekvatus atlyginimas ir gerokai didesnis nei mūsų šalyje. Paprastai kalbant, sezoniniams darbams patartina rinktis nekvalifikuotus darbus, nes vis dėlto – trumpalaikiai darbai specialistams nėra siūlomi.

Lietuvoje pirmiausia reikia susirasti patikimą agentūrą, kuri užsiima žmonių įdarbinimu kitose šalyse. Trumpai tariant, nepatartina rinktis neaiškius pasiūlymus, kuriuose pateikia net prisistatyti vengiantys asmenys. Yra atveju, kad anonimais norintys išlikti asmenys tiesiog apgauna kitus žmones ir tiek. Tam, kad nepakliūtumėte į aferistų rankas, turite ieškoti agentūros, kuri turėtų gerus atsiliepimus.

Internete dabar vyrauja daug darbo skelbimų portalų, tačiau ne visuose pateikiama detali informacija apie darbus užsienyje. Agentūras naudinga rinktis dėl to, kad jos nurodo visą svarbiausią informaciją apie siūlomą darbą. Taip pat agentūros gali padėti ir su apgyvendinimu bei kitais įprastais klausimais. Tiesiog, tokios agentūros jums parodo kaip rasti darbą arba tiesiog pačios jį suranda. Aišku, darbo suradimas yra mokama paslauga.

Pagal Lietuvos įstatymus, įdarbinimo agentūros negali imti mokesčių už darbo suradimą, todėl apeinant tokius įstatymus, jos dažniausiai nurodo mokesčius už dokumentų paruošimą. Tad, nenustebkite, jeigu teks susimokėti už darbo suradimo paslaugą, bet viskas bus formina kitaip.

Kaip bebūtų, pagrindinė taisyklė ieškant darbo užsienyje per agentūras – pirmiausia reikia rinktis geriausius atsiliepimus turinčią agentūrą, o tik tada žiūrėti pasiūlymus. Nesirinkite neaiškiu pasiūlymų, kuriuos pateikia neprisistatantys asmenys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *