Artimųjų atminimas yra svarbus praktiškai kiekvienam. Būtent todėl yra statomi paminklai, daromos kapavietės ir ši tradicija gyvuoja jau ne vieną šimtmetį. Žinoma, per laiką ji kažkiek keičiasi, taip pat kiekviena kultūra turi tam tikrus savus bruožus. Tačiau būtent paminklas yra tai, kur įamžinamas mirusiojo vardas ir taip išlaikomas jo atminimas. Nepriklausomai nuo to, koks yra kapu tvarkymas Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste. Būtent todėl paminklams pasirenkamos ilgaamžės medžiagos, dažniausiai natūralus akmuo. Kadangi žmonės nori, jog jų artimųjų vardai būtų matomi net po daugybės metų.

Praktiški sprendimai kapams

Tai unikali erdvė, kuri kuriama remiantis tam tikromis tradicijomis jas derinant su asmenine vizija. Todėl ir paminklai kapams gali būti patys įvairiausi priklausomai nuo kiekvieno žmogaus norų. Todėl vieni renkasi itin didelius bei ryškius akcentus, o kiti apsiriboja minimaliais antkapiais. Taip pat šis pasirinkimas priklauso ir nuo turimų finansų. Tačiau neretai rinkdamiesi žmonės per mažai dėmesio skiria būtent praktiškiems aspektams. Dėl ko vėliau kapu tvarkymas Vilniuje gali tapti pakankamai sudėtingas, ypač negalint tam skirti pakankamai laiko.

Vienas iš mažiausiai priežiūros reikalaujančių sprendimų būtų visos kapavietės uždengimas akmeninėmis plokštėmis. Tai garantuoja, jog neaugs žolė bei kiti nepageidaujami augalai. Taip pat toks variantas atrodys solidžiai bei gražiai. O norintys turėti ir erdvės pasodinti gėlėms gali rinktis ne pilną tokį uždengimą. Taip pat kitas praktiškas variantas būtų kapo uždengimas akmenukais, iš kurių galima sukurti įvairius spalvų derinius. Tiesa, tokiu atveju reikia pasirūpinti apatiniu sluoksniu, kuris neleistų iš žemės augti augalams.

Kapu tvarkymas Vilniuje, kiek tai kainuoja?

Daugeliui atrodo, kad pagrindinė ir vienintelė investicija yra paminklai kapams. Tačiau net ir sukūrus gražią kapavietę nereikėtų pamiršti jos priežiūros. Kadangi po ilgesnio laiko tai pasimatys gana akivaizdžiai ir toks kapas taps apleistas. Bet net ir tokiu atveju galima pasirūpinti jo atnaujinimu. Ir šioje vietoje paprasčiausia būtų į pagalbą pasitelkti profesionalus. Tiesa, tai kažkiek kainuos, bet leis sutaupyti daugybę laiko. O konkreti suma apskaičiuojama remiantis kapavietės dydžiu bei jo būklę ir tai, kokį rezultatą norisi matyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *