laikas

 

Su laiko valdymo iššūkiais susiduria didžioji daugumas prekybos ir gamybos įmonių. Sakoma, išmok valdyti laiką ir tu suklestėsi. Tai teisinga kryptis kuria turi judėti įmonės tačiau tai susiję ne tiek su vadovaujančių kiek su vykdančių darbuotojų savalaikių veiksmų atlikimu. Multitaskingas nėra lengva užduotis kiekvienam darbuotojui ir laiko planavimas tai nėra visų be išimties žmonių įgimta savybė. Laiko efektyviai neišnaudoja bent 80 procentų žmonių nes dabartinis laikmetis pasižymi ypač dideliu kiekiu pašalinių trikdžių dėl kurių nukreipiame dėmesį nuo to ką darome. Laiku atliktos paslaugos ir pagamintos prekės yra kiekvieno verslo prioritetas.

Visų pirma ką turite padaryti tai standartizuoti procesus. Kiekvienai užduočiai turi būti nustatytas laiko terminas per kurį ji privalo įvykdyta nesvarbu koks darbuotojas ją atlieka. Jei vienas procesas užtrunka ilgiau nei planuota reškia vėluoja ir kitas ir grandinė išsibalansuoja. Sunkiausia tai padaryti su žmogiškaisiais ištekliais nes su gamybine įranga tą padaryti lengva nes dauguma procesų automatizuoti ir valdomi ir koreguojami programomis. Taigi, išvada yra ta kad siekiant tikslo svarbus visos visų lygių darbuotojų indėlis.

Viena klaida kurią daro gamybos įmonės pradėjusios gamyba tai monitoringo nevykdymas. Kaip efektyviai veikia įrengimai, kokie yra gamybos proceso sunkumai nes pvz. Terra IT praktikoje yra pasitaikę atvejų kai dėl nesureguliuotos gamybos linijos darbo įmonė galvojo kad našumas yra nepakankama ir planavo įsigyti papildomą naują. Išanalizavus jos veiklą paaiškėjo proceso vietos kuriose prarandamas laikas ir stringa gamyba. Gamybinė veikla kurioje daug žmogaus fizinio darbo iš esmės priklauso nuo darbuotojų motyvacijos, skatinimas reikalingas ne tik individualus bet ir komandinis iš pasiektą dienos, savaitės, mėnesio rezultatą. Ne mažiau svarbu ir pertraukos ir poilsio sąlygos. Galbūt žmonėms nepakanka vienos pertraukos per dieną, apie tai reikia diskutuoti su darbuotojais ir įsiklausyti į jų pasiūlymus.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *