Kas nutinka, kai paskola nėra grąžinama laiku. Tikrai neateina į namus banditiškos išvaizdos jaunuoliai ir jos neatsiima jėga prieš tai primušę nepareigingą skolininką.

Paskola – didelė finansinė atsakomybė, tad prieš ją paimant būtina gerai apsvarstyti ar galėsite ją grąžinti. priešingu atveju paskola gali tapti gyvenimo tragedijos pradžia. Negrąžinus pasiskolintų pinigų laiku, iš karto skolininkas yra apribojamas ne tik finansiškai, bet ir morališkai. Tai kuo puikiausiai sugeba padaryti bet kuris antstolis, ar skolų “išmušinėtojas”.

Paskola grąžinama be smurto

Paskola paprastai grąžinama taikiai ir tikrai be jokio smurto. Posakis “skolų išmušinėtojas” yra atsiradęs prieš keliolika metų, kai skolos buvo atgaunamos jėga. Dabar tai kvalifikuoto teisininko darbas. Skolų teisininkas paaiškina skolininkui apie skolos susitarimo pažeidimus ir išaiškina, kuo jam tai gresia. Tam tikrais atvejais yra areštuojamas skolininko turtas, kuris iš dalies padengia skolą. Turtas gali būti parduotas aukcione iš varžytinių siekiant gauti kuo didesnį pelną. Taip pat su skolininku galima susitarti taikiai ir numatyti paskolos grąžinimo datas. Paskola būna įvairaus dydžio, tad priemonės taip pat būna įvairios.

Paskola – pelnas ne tik kreditoriams

Bet kuri laiku negrąžinta paskola yra pelnas “skolų išmušinėtojams”, nes jie už sėkmingai grąžintą problematinę paskolą ima 10-20 procentų nuo jos sumos. Jei bankui esate skolingi 100 000 litų, kuriuos grąžinti susitariate su sklų teisininkų pagalba žinokite, kad jie praturtėjo 10-20 tūkstančių litų. Ar tikrai norite tapti jų uždarbio šaltiniu? Jei ne, tada pasistenkite, kad paskola būtų grąžinama be skolų administratorių pagalbos ir įsikišimo.

Paskolos negrąžinimas laiku įmonei gali turėti didelės įtakos ne tik reputacijai, bet ir pardavimams. Taigi dėl paskolos daugiau pelno gaus konkurentai. Jei įmonė yra įsiskolinusi ir laiku nesugeba grąžinti paskolos, ji įtraukiama į “juoduosius sąrašus”, kurie dažniausiai skelbiami viešai su prierašu “Nerekomenduojame su šia įmone turėti santykių”. Taip pat pateikiama ir direktoriaus pavardė. Niekam nėra malonu būti paviešintam su tokia informacija, tad psichologinio spaudimo priemonės šia drastiškos ir akivaizdžios.

Paskola – didelis finansinis įsipareigojimas

Paskola yra rimtas finansinis įsipareigojimas ją išdavusiai bendrovei. Privatūs asmenys rizikuoja savo kilnojamu turtu, įmonės – savo kapitalu, tad šią riziką reikia nuolatos tinkamai pasverti ir įvertinti galimas jos pasekmes savo asmeniniam gyvenimui ir šeimai, o taip pat ir darbui bei verslui. Paskolos būna kelių rūšių – paskola verslui, paskola būstui, greito vartojimo paskola, asmeninė paskola, vartojimo paskola ir t.t. Prie paskolų galima priskirti ir kreditinių kortelių teikiamas paslaugas, nes jų savininkai naudojasi tam tikrų limitų paskolomis kasdieninėms paslaugoms. Paskolų įvairovė nuolatos masina lengvų pinigų siekiančius žmones, tad jų grąžinimas laiku yra būtinas, kad šis verslas nebūtų iškraipytas ir netaptų problematišku ir amoraliu. Grąžinkime paskolas laiku ir gyvensime kaip užsienyje – nuolatinėse skolose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *