Paskola internetu dabar suteikiama vos per kelias minutes, tad nenuostabu, kad nemažai žmonių naudojasi šių greitųjų kreditų bendrovių paslaugomis. Dėl didelės paklausos tokių skolinimo bendrovių Lietuvoje yra dešimtys.

Lietuvoje yra beveik 30 greitus kreditus teikiančių bendrovių. Per metus jų atsiranda po kelias, nes skolinimosi rinka Lietuvoje puiki. Daugybė žmonių pajamas gauna nereguliariai, tad algos užlaikymo atveju dažniausiai gelbsti paskola internetu. Dabar jos išdavimas užtrunka 10-15 minučių – tiek laiko reikia dokumentams užpildyti ir patikrinti skolininką “juodajame sąraše”.

Paskola internetu ir telefonu

Paskola internetu suteikiama užpildžius asmens duomenis ir pasirašius elektroninę sutartį. Paskolas teikiančios bendrovės darbuotojai pareiškėją paskolai gauti patikrina specialiame problematinių asmenų sąraše, į kurį patenka visi laiku skolų negrąžinę asmenys. “Juoduoju” sąrašu dalinasi visos finansinės institucijos – bankai, mobiliojo ryšio operatoriai, lizingo bendrovės, skaitmeninės TV ir interneto paslaugų tiekėjai, greitųjų kreditų bendrovės. Jei asmens šiame sąraše nėra, paskola suteikiama labai greitai ir pervedama į nurodytą sąskaitą. Jei asmuo yra skolininkų sąraše, greičiausiai paskolos internetu jam nesuteiks. Kai kurios greitųjų kreditų bendrovės paslaugas teikia ir telefonu, kad užtenka iš anksto užsiregistruoti, o paskui tik SMS žinute pateikti užsakymą paskolai gauti.

Paskola internetu su dideliais procentais

Paskola internetu suteikiama tik pasirašius sutartį, kurioje numatytas paskolos administravimo mokestis (palūkanos). Mokestis būna gana didelis. Jei paverstume procentais nuo skolinamos sumos, kas atitiktų palūkanas, išeitų daugiau nei 10-15 procentų palūkanų. Banke kreditinės kortelės palūkanos paprastai būna tokios didelės, tačiau jos skaičiuojamos kiek kitaip. Skolos administravimo mokesčio dydis rodo, kad greitųjų kreditų bendrovės uždirba tikrai nemažai ir gali sau leisti pasisamdyti geriausius skolų administravimo specialistus (“išmušinėtojus”), kurie pasistengs, kad skola būtų grąžinta labai greitai. Niekas su antstoliais ir skolų surinkėjais draugauti nenori, tad skolos grąžinamos greitai ir laiku. Pasitaiko atvejų, kai skolininkai bėga į užsienį, tačiau tada jie rizikuoja užsitraukti ir baudžiamąją atsakomybę.

Ar paskola internetu tikrai reikalinga?

“Ar paskola internetu man tikrai reikalinga?” – tokį klausimą sau turėtų užduoti visi ketinantys pasinaudoti greitųjų kreditų bendrovės paslaugomis. Paskola yra didelis finansinis įsipareigojimas su visomis galimomis finansinėmis ir socialinėmis pasekmėmis, todėl būti labai gerai įvertinti galimybes ją grąžinti laiku. Kartais reikia blaiviau įvertinti ir poreikius, ypač kai paskola internetu yra panaudojama kažkokio konkretaus daikto įsigijimui. Ar tikrai dabar reikia kompiuterio, virtuvės baldų ar automobilio? Gal yra būdų išgyventi ir be jų, bet neimti paskolos, kurios mokesčius mokėti reikės nuolat ir galvoti, kaip laiku ją sugrąžinti. Tokie pasvarstymai paprastai gali išspręsti daug problemų. O problemų nuolatos atsiranda, kai prarandamas darbas, einama lošti į lošimo namus tikintis padvigubinti sumą ir atiduoti visas skolas, parduodamas kitas turtas, šeimos relikvijos. Neturint iš ko atiduoti skolinamasi iš “juodosios rinkos” dalyvių – asmenų, kurie skolina pinigus asmeniškai be jokių garantijų. Neatidavus pinigų jiems gresia fizinis susidorojimas, grasinimai šeimai ir aplinkiniams. Ar tikrai pinigai tokie reikalingi, kad viena skola būtų padengiama kita?..

Imant paskolas internetu būtina apie tai galvoti nuolatos ir kreiptis tik paskutiniu atveju.


ss. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *